×

Wyszukaj artykuł

Dobrze rapują?

„Ślepnąc od świateł” - Frycz i Skonieczny wzięli udział w akcji #Hot16Challenge

Redakcja Pinbook | 12-05-2020 | skomentuj

„Ślepnąc od świateł” - Frycz i Skonieczny wzięli udział w akcji #Hot16Challenge

Materiały prasowe

OceńW ostatnim czasie zrobiło się głośno o akcji Hot16Challenge, w której biorą udział ludzie kultury, sztuki, a nawet polityki. Wzięli w niej udział już między innymi: sam prezydent Andrzej Duda, Dawid Podsiadło, Taco Hemingway, Quebonafide, Mata, Krzysztof Zalewski czy Dorota Masłowska. Celem tej niezwykłej muzycznej akcji jest zbiórka pieniędzy dla lekarzy i na walkę z koronawirusem. Okazuje się, że do zbiórki przyłączyli się również bohaterowie serialu „Ślepnąc od świateł”. Reżyser, aktor i scenarzysta Krzysztof Skonieczny jako Piorun i Jan Frycz jako Dario nagrali kawałek we właściwym sobie stylu.

  Zobacz także  


Akcja Hot16Challenge powstała w 2014 roku i była nawiązaniem do modnego wówczas Ice Bucket Challenge. Raperzy w ramach akcji zamiast oblewać się zimną wodą, rzucali sobie wyzwanie – każda nominowana osoba miała za zadanie opublikować w sieci krótki kawałek składający się z 16 wersów. Akcja właśnie powróciła i jej celem jest wsparcie służb, które znajdują się na pierwszym froncie walki z pandemią koronawirusa.

Rap na kwarantannie

Serial „Ślepnąc od Świateł” jest emitowany od 2018 roku. Wielką sympatią widzów od początku cieszą się gangsterzy Dario i Piorun. Odtwórcy ról tych dwóch bohaterów, Jan Frycz i Krzysztof Skoneczny, opublikowali ostatnio na YouTube nagranie, w którym wcielili się ponownie w grane przez siebie postaci. Postawili na wakacyjny klimat – w tle widać luksusową willę, basen i egzotyczny krajobraz. W tekście swojej „szesnastki” nawiązują między innymi do Taty Maty, Marka Hłaski, a także polityków, w tym Mateusza Morawieckiego. Nie zabrakło tam również kultowych tekstów z serialu w wykonaniu Dario, w których nie barkuje czarnego humoru i przekleństw. Można się spodziewać, że rap w wykonaniu aktorów stanie się jedną z popularniejszych „szesnastek” akcji. Zobaczcie mocne nagranie z Dario i Piorunem:


Wszystko na temat:

Jan Frycz Krzysztof Skonieczny Ślepnąc od świateł Seriale Aktorzy YouTube Gwiazdy Cele charytatywne Wszystkie tagiKomentarze: