×

Wyszukaj artykuł

„Jej gra aktorska wydaje się zbyt przesadzona”

„Elephant” z Meghan Markle krytykowany jeszcze przed premierą

Redakcja Pinbook | 02-04-2020 | skomentuj

„Elephant” z Meghan Markle krytykowany jeszcze przed premierą

wikipedia.org

OceńJuż 3 kwietnia odbędzie się premiera filmu „Elephant” Disneya, w którym Meghan Markle występuje w roli narratora. Jest to film dokumentalny, który opowiada o słonicy Shani i jej synku Jomo. Rodzina słoni przemierza kotlinę Kalahari w Afryce, napotykając po drodze różne przygody. Występ w filmie miał być wielkim powrotem do zawodu księżnej Meghan Markle, która razem z księciem Harrym niedawno zrezygnowała z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej. Meghan od początku mówiła, że gdy tylko wróci do „normalnego” życia, spróbuje ponownie swoich sił aktorstwie.

  Zobacz także  


Jeszcze niedawno głośno było o jej wypowiedziach, z których wynikało, że najchętniej wcieliłaby się w rolę superbohaterki. Wiele osób ze środowiska filmowego twierdzi jednak, że tak charakterystycznej i rozpoznawalnej osobie nie będzie łatwo dostać podobną rolę.

Krytyka

Od kiedy tylko pojawiły się informacje, że Meghan Markle wystąpi w nowym filmie Disneya, zaczęto spekulować, że swoją rolę zawdzięcza mężowi Harry’emu, który ponoć miał osobiście o to prosić szefa wytwórni. Do oficjalnej premiery filmu pozostał jeszcze wprawdzie jeden dzień, ale kilku krytyków otrzymało już wcześniej możliwość obejrzenia przedpremierowego pokazu „Elephant”. Zdaniem większości z nich, księżna nie spisała się najlepiej w roli narratora, przez co film znacznie ucierpiał. Wielu krytyków twierdzi, że głos Meghan brzmiał nienaturalnie i nie umiała odpowiednio go dopasować do przedstawionej na ekranie sytuacji. Jeden z krytyków filmowych nie zostawił na niej suchej nitki na łamach „The Times”:

Często lamentuje z udawanym wstrętem np. wtedy, gdy jedno z cieląt słonia zostało przewrócone przez wiatr. Jej gra aktorska wydaje się zbyt przesadzona. Nawet scena, w której słonie zrywają część kory z drzewa, jest przedstawiana, jak ogłoszenie zwycięzcy za najlepsze zdjęcie.

„Elephant” został wyreżyserowany przez Alastaira Fothergilla, Marka Linfielda oraz Vanessę Berlowitz, którzy byli twórcami między innymi takiego filmu, jak „Planeta Ziemia”. Premiera filmu „Elephant” odbędzie się 3 kwietnia na platformie Disney+.


Wszystko na temat:

Meghan Markle Disney Aktorzy Aktorka Filmy Kino Film Brytyjska rodzina królewska Gwiazdy Celebryci Premiera Wszystkie tagiKomentarze: