Kogo zagra?

„Pinokio” - Ewan McGregor w obsadzie nowego filmu Guillermo del Toro

Informacje o tym, że Guillermo del Toro stworzy nową wersję „Pinokia”, pojawiły się już w 2018 roku. Reżyser, który słynie z produkcji przenoszących nas do świata fantastycznych baśni, takich jak między innymi „Labirynt Fauna” czy „Kształt wody”, po raz kolejny nawiązał współpracę z serwisem Netflix. Do tej pory na zlecenie platformy streamingowej nakręcił bowiem serial „Łowca Trolli” oraz film „Opowieści z Arkadii”. Nowy „Pinokio” ma być filmem animowanym – nie będzie to wprawdzie pierwsze doświadczenie reżysera z tymi rejonami kinematografii, ale jest to pierwszy raz w jego karierze, w którym podjął się reżyserowania pełnometrażowej animacji poklatkowej.

"Pinokio"/Materiały prasowe

Guillermo del Toro odpowiada także za stworzenie scenariusza do filmu, który napisał wraz z Patrickiem McHalem, twórcą fabuły między innymi „Po drugiej stronie muru”. Reżyser zdradził, że tym razem osadził słynną historię we Włoszech lat 30. XX wieku. Ma ona zostać przedstawiona w formie musicalu. Jak przyznał w jednym z wywiadów, zawsze marzył o zekranizowaniu „Pinokia”.

Kogo zagra Ewan McGregor?

Prace nad nową wersją „Pinokia” ruszyły już jesienią 2018 roku. Aż do tej pory nie pojawiało się zbyt wiele informacji na temat nowej produkcji. Wszystko wskazuje na to, że prace nad animacją znajdują się obecnie w fazie końcowej i właśnie trwają nagrania głosowe z udziałem aktorów. W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, kto pojawi się w obsadzie – jedną z osób, które użyczą swojego głosu w filmie, jest Ewan McGregor. Aktor niedawno udzielił wywiadu dla portalu ACE Universe, w którym ogłosił, że w adaptacji „Pinokia” gra Jiminy’ego Świerszcza, przyjaciela głównego bohatera. Jest to postać, która odgrywa kluczową rolę w losach drewnianego chłopca i wciąż mu towarzyszy pełniąc rolę głosu rozsądku. Okazuje się, że Ewan McGregor jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa zdążył nagrać część swoich kwestii. Niedługo powróci do studia, żeby zakończyć prace nad filmem. Nowy „Pinokio” ma się ukazać w 2021 roku. Na razie twórcy nie podali jeszcze dokładnej daty premiery filmu.

Zainteresował was nowy „Pinokio”? Zachęcamy do zapoznania się z innymi filmami animowanymi, takimi jak „Rysiek Lwie Serce” czy „Muminki w pogoni za kometą”. Polecamy także obejrzeć zabawnego „Jaskiniowca”.Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO