×

Wyszukaj artykuł


Projektantka poruszyła ważną kwestię

Ewa Minge przypomina o sytuacji osób chorych na nowotwory: „Obok trwa non stop walka o życie”

Redakcja Pinbook | 19-03-2020 | skomentuj

Ewa Minge przypomina o sytuacji osób chorych na nowotwory: „Obok trwa non stop walka o życie”

AKPA

Oceń


Najczęściej podejmowanym ostatnio tematem zarówno w mediach, jak i w prywatnych rozmowach, jest epidemia koronawirusa. Światowy kryzys epidemiologiczny niemal całkowicie zdominował nasze codzienne życie, a także myśli. Wciąż zwiększająca się liczba chorych na COVID-19 sprawia, że wiele osób cierpiących na inne choroby zostało pozbawionych możliwości leczenia. W szpitalach  ograniczono liczbę operacji oraz miejsc dla pacjentów, między innymi onkologicznych. Ich sytuacja jest wyjątkowo ciężka, ponieważ nie mogą teraz kontynuować swoich ratujących życie terapii. Z kolei z powodu osłabionej odporności, są szczególnie narażeni na zakażenie koronawirusem i powikłania prowadzące często do śmierci.

  Zobacz także  

Video dnia:O tym, że koronawirus nie jest jedynym śmiertelnym zagrożeniem, z którym musimy się obecnie zmagać, przypomniała w mediach społecznościowych Ewa Minge.

Cierniowa droga

Ostatnio projektantka próbowała znaleźć miejsce w hospicjum dla podopiecznej swojej fundacji Black Butterflies. Okazało się jednak, że z powodu epidemii koronawirusa ograniczono znacznie zakres działania placówek zajmujących się opieką paliatywną. Ewa Minge podkreśliła, że sytuacja pacjentów onkologicznych wygląda teraz dramatycznie:

Pomijając, że dowiedziałam się o 30-dniowej kolejce, która w tej sytuacji jest jakimś totalnym absurdem, to dowiedziałam się również dyrektywy, jakoby hospicja domowe miały mniej wyjeżdżać do swoich podopiecznych. (...) Kochani, wirus wirusem, ale obok trwa non stop walka o życie. Ten wirus wniósł w nią jeszcze więcej chaosu i strachu. Stał się także często wymówką. Droga cierniowa ludzi chorych onkologicznie, zwłaszcza tych w terminalnej fazie jest najmocniejszym przeżyciem, jakie można sobie wyobrazić, tak dla odchodzącego jak i opiekunów, rodziny.

 

  Zobacz także  


Minge poinformowała, że mimo wielkich trudności wszystko się dobrze skończyło. Podziękowała osobom, które się za nią wstawiły, gdy prosiła o opiekę dla umierającej pacjentki:

Dzisiaj kolejny raz przebijałam mur głową. Na niemoc i bezduszność jednych ludzi, natychmiast pojawiło się serce innych. Udało się pomóc, wkrótce będzie bezpiecznie. (...) Dziękuję wszystkim, którzy każdego dnia znoszą moje telefony i prośby o pomoc. (...) Jesteście wielcy, ale są wśród was i tacy, którzy powinni chcieć dać z siebie więcej, skoro wybrali zawód walki o ludzkie życie. To był trudny dzień.

Trzeba przyznać, że postawa Ewy Minge w dobie epidemii robi wrażenie. Myślicie, że inni powinni brać z niej przykład?

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Kochani wirus wirusem ale obok trwa non stop walka o życie . Ten wirus wniósł w nią jeszcze więcej chaosu i strachu . Stał się także często wymówką. Droga cierniowa ludzi chorych onkologicznie , zwłaszcza tych w terminalnej fazie jest najmocniejszym przeżyciem jakie można sobie wyobrazić , tak dla odchodzącego jak i opiekunów -rodziny. Tu potrzeba najwiecej empatii i komfortu, na który się czeka w kolejkach np. do domowego hospicjum . Coraz częściej słyszę o przypadkach gdzie miejsce dla chorego , znajduje się po jego śmierci . Dzisiaj kolejny raz przebijałam mur głowa . Na niemoc i bezduszność jednych ludzi , natychmiast pojawiło się serce innych . Udało się pomóc, wkrótce będzie bezpiecznie . Dziękuje dr.Iza Kolakowska za tradycyjną reakcje na moje sos , dziękuje dr. Magda Topczyłko za odzew i gotowość z mojego rodzinnego Szczecinka. Dziękuje wszystkim , którzy każdego dnia znoszą moje telefony i prośby o pomoc . Dr. Marek Świec , który odbiera ode mnie o północy i przyjmuje po dyżurach , wymyśla mikstury chemiczne na miarę , prof. Dawid Murawa , że mnie znosi z moimi pomysłami wycinania wszystkich raków , dr. Maciej Dancewicz za stuletnie pomaganie mi w pomaganiu i każdej pielęgniarce na mojej drodze . Jesteście wielcy ale są wśród was i tacy , którzy powinni chcieć dać z siebie więcej ,skoro wybrali zawód walki o ludzkie życie ❤️. To był trudny dzień 🙈

Post udostępniony przez Eva Minge Priv (@eva_minge)

Wszystko na temat:

Ewa Minge Facebook Choroba Nowotwór Wirus Epidemia Gwiazdy Celebryci Wszystkie tagiDodaj komentarz