×

Wyszukaj artykuł


Zaskoczenie?

Erling Haaland bohaterem hitowego transferu – zostanie gwiazdą kolejnej ligi?

Redakcja Pinbook | 30-12-2019 | skomentuj

Erling Haaland bohaterem hitowego transferu – zostanie gwiazdą kolejnej ligi?

Instagram: erling.haaland

Oceń


Karuzela transferowa w największych piłkarskich ligach ruszy lada dzień. Już teraz jednak spadło kilka pokaźnych bomb, które mogą odmienić oblicze obecnego sezonu. Kilka dni temu pisaliśmy o Zlatanie Ibrahimovicu, który zdecydował się na powrót do drużyny AC Milan. Na zmianą klubowych barw zdecydował się też 19-letni napastnik RB Salzburg - Erling Haaland. Rosły napastnik jest jedną z sensacji obecnego sezonu – wystarczy dodać, że w 22 meczach zdobył 28 bramek i dorzucił do tego 7 asyst.

  Zobacz także  

Video dnia:Na mierzącego 194 centymetry napastnika polowali najwięksi – wśród faworytów wymieniało się między innymi Juventus i Manchester United. Młody zawodnik zdecydował się jednak na inny kierunek.

Z austriackiej do niemieckiej Bundesligi

Młody zawodnik wybrał chyba możliwie najlepszy kierunek do rozwoju swojej kariery. Podpisał on bowiem kontrakt z Borussią Dortmund, której zawodnikiem ma być do 2024 roku. Niemiecki klub zapłacił za cudowne dziecko norweskiej piłki 20 milionów euro (zawodnik wyceniany jest na 45 milionów). Niską kwotę odstępnego rekompensują zapewne prowizje i bonusy – ich dokładna wysokość nie jest jednak znana. O wyborze nowego klubu prawdopodobnie decydowała częstotliwość występów – w BVB Haaland może liczyć na regularne miejsce w pierwszej jedenastce. Już niedługo zobaczymy, jak poradzi sobie utalentowany napastnik. 


Wszystko na temat:

Sport Piłka nożna Bundesliga Erling Haaland Wszystkie tagiDodaj komentarz