×

Wyszukaj artykuł

Powstanie nowa produkcja o seryjnym mordercy

„No Man of God” - Elijah Wood wystąpi w filmie o Tedzie Bundym

Redakcja Pinbook | 19-06-2020 | skomentuj

„No Man of God” - Elijah Wood wystąpi w filmie o Tedzie Bundym

"Come to daddy"/Materiały prasowe

OceńTed Bundy zasłynął jako jeden z najgroźniejszych seryjnych morderców w historii Stanów Zjednoczonych. Bezwzględny zabójca był swego rodzaju fenomenem – przyjmując maskę ujmującego człowieka sprawił, że w pewnym momencie część amerykańskiego społeczeństwa zaczęła wierzyć w jego niewinność. Jednak ostatecznie dosięgnęła go sprawiedliwość i przyznał się do zamordowania oraz wykorzystania seksualnego trzydziestu młodych kobiet. Został skazany na karę śmierci i stracony 24 stycznia 1989 roku na krześle elektrycznym. Gdy oczekiwał na wykonanie wyroku w celi śmierci, zdążył udzielić wielu wywiadów. Dużo czasu poświęcił między innymi na rozmowę z analitykiem FBI, Billem Hagmaierem.

  Zobacz także  


Historia Teda Bundy’ego stała się tematem wielu wcześniejszych produkcji. Niedawno na Netflixie pojawił się serial „Rozmowy z mordercą: Taśmy Teda Bundy’ego”. W 2019 roku ukazał się z kolei film „Podły, okrutny, zły” z Zaciem Efronem w roli głównej, który pokazuje, do jakiego stopnia seryjnemu mordercy udało się omotać media swoją pozornie ujmującą osobowością oraz charyzmą.

Gwiazdorska obsada

Okazuje się, że w postać Billa Hagmaiera wcieli się gwiazdor trylogii „Władca Pierścieni”, Elijah Wood. Agent Federalnego Biura Śledczego przeprowadził z Tedem Bundym rozmowy w latach 1984-1989, gdy morderca oczekiwał na wykonanie kary śmierci. Przez lata Bundy zwierzał mu się ze swoich sekretów i z czasem między nimi nawiązał się pewien rodzaj specyficznej więzi. Nowy film „No Man Of God” ukaże właśnie tę relację, która wytworzyła się między mordercą i i jego rozmówcą. Twórcy zdradzili, że większość akcji filmu rozegra się w pokoju przesłuchań. Scenariusz do filmu powstał w oparciu o zapisy prawdziwych rozmów obu mężczyzn i został napisany przez Christophera Roberta Cargilla. Produkcję wyreżyseruje Amber Sealey. Producentami zostali Elijah Wood, Lisa Wahlen, Kim Sherman i Daniel Noah, a rolę producentów wykonawczych pełnią Scott Derrickson, Stacy Jorgensen, Mark Ward oraz Bill Hagmaier.

Zainteresował was nowy film o Tedzie Bundym? W takim razie zachęcamy do obejrzenia thrillera „Kokainowy Rick” z Matthew McConaughey'em w obsadzie. Polecamy również zobaczyć takie filmy jak „Hell” oraz „Stoker”.


Wszystko na temat:

Elijah Wood Aktorzy Filmy Zapowiedź Wszystkie tagiKomentarze: