×

Wyszukaj artykuł

Oko w oko z morskim mordercą

Dwóch Brytyjczyków zaatakowanych przez rekina w Australii. Jeden z nich stracił stopę

Redakcja Pinbook | 31-10-2019 | skomentuj

Dwóch Brytyjczyków zaatakowanych przez rekina w Australii. Jeden z nich stracił stopę

Zdjęcie poglądowe

OceńDo całego zdarzenia doszło we wtorek 29.10.2019 roku. To miał być zwykły kurs nurkowania na Morzu Koralowym u wybrzeży stanu Queensland. Nie dla wszystkich zakończył się on zbyt dobrze – dwoje Brytyjczyków jest w ciężkim stanie, zostali oni helikopterem przetransportowani prosto do szpitala w Brisbane. Wszystko za sprawą ataku rekina, do którego doszło podczas nurkowania na Morzu Koralowym u wybrzeży stanu Queensland. Prawdopodobnie najpierw jeden z nich został zaatakowany przez rekina, a potem ponownie wrócił w to samo miejsce, aby zaatakować drugiego nurka.

  Zobacz także  


Po ataku ranni mężczyźni zostali wyciągnięci na pokład statku, którym przypłynęli i mieli jednak trochę szczęścia.

Szybka akcja ratunkowa

Na łodzi znajdowało się dwóch przeszkolonych ratowników medycznych, którzy od razu udzielili im niezbędnej w takim przypadku pomocy medycznej. Dopiero później zostali zabrani helikopterem ratownictwa medycznego australijskiej organizacji CQ Rescue.

Ratownicy medyczni poinformowali o swojej akcji ratowniczej za pośrednictwem Twittera. Na ich oficjalnych profilach znajduje się również wideo z akcji ratunkowej, kiedy przewożą poranionego Brytyjczyka.

  Zobacz także  


Niestety, to nie jest pierwszy tego typu przypadek w tym regionie. Zdarza się to coraz częściej. Mieszkańcy decydują się na dość drastyczne kroki – zabito już wiele rekinów, które pojawiały się w okolicy. To nieludzkie – przecież rekiny same z siebie nie decydują się na atakowanie ludzi. Najwidoczniej człowiek narusza ich naturalne środowisko.

Wszystko na temat:

Zwierzęta Australia Wszystkie tagiKomentarze: