×

Wyszukaj artykuł

Role się odwróciły

Dwaj policjanci z Gdańska, którzy znęcali się nad zatrzymanymi, zostali aresztowani

Redakcja Pinbook | 04-11-2019 | skomentuj

Dwaj policjanci z Gdańska, którzy znęcali się nad zatrzymanymi, zostali aresztowani

Fotografia poglądowa

OceńW niedzielę 3.11 aresztowano dwóch gdańskich policjantów, którzy dopuszczali się przemocy wobec zatrzymanych przez siebie osób. Poniżali ich, a nawet narażali na szwank ich zdrowie fizyczne. Na domiar złego nagrywali telefonami swoje niedopuszczalne zachowanie, przez co zresztą wszystko się wydało. Ujrzały one światło dzienne dzięki anonimowemu pracownikowi policji, który najwyraźniej miał dość haniebnego zachowania swoich współpracowników. Już wiadomo, że za swoje okrucieństwo i bezmyślność zostaną ukarani i wydaleni ze służby.

  Zobacz także  


Usłyszeli łącznie 10 zarzutów i grozi im do 10 lat więzienia.

Skrajne nadużycie władzy

Aresztowanymi są dwaj młodzi funkcjonariusze, z ledwie kilkuletnim stażem pracy. W ciągu swojej krótkiej kariery zawodowej zdążyli jednak przez dwa lata nagrać blisko 20 filmików. Widać na nich, jak wyłudzają zeznania, fałszują dokumentację służbową i jak słownie poniżają zatrzymane przez siebie osoby. Szczególnie wstrząsające jest nagranie, na którym widać jak nakłaniają mężczyznę siedzącego w ich radiowozie do szybkiego wypicia ok. 0,5 litra mocnego alkoholu. Jak widać z ich nagranej rozmowy, dobrze zdawali sobie sprawę z zagrożenia, na jakie narażają tę osobę:


Teraz będziemy musieli szybko jechać, bo zaraz nam tu pierd...ie


Na razie obaj policjanci nie przyznają się do winy. Jednak ciężko będzie im odeprzeć tak silny materiał dowodowy, jaki stanowią własnoręcznie kręcone przez nich filmiki.


Wszystko na temat:

Policja Aresztowanie Przemoc Znęcanie się Wszystkie tagiKomentarze: