Kampania wyborcza Andrzeja Dudy

DudaBus wyruszył w trasę. Odwiedzi ponad 100 miejscowości

AKPA

W minioną sobotę prezydent Andrzej Duda zainaugurował swoją kampanię wyborczą. Podczas konwencji wyborczej zapowiedział, że w tym roku ponownie wyruszy w Polskę DudaBusem, którym odwiedzał już w poprzedniej kampanii prezydenckiej wyborców mieszkających w różnych zakątkach kraju. Mówił w sobotę:

Będę ogromnie wdzięczny za każdą obecność, za każdą uściśniętą dłoń, za każdą uwagę, także za każdą krytykę, która jest ważna, bo pozwala naprawiać Rzeczpospolitą i robić to, co jest istotne dla ludzi.

Duda podkreślał też, że celem jego prezydentury jest podniesienie poziomu życia Polaków. Zwrócił się także z apelem do pozostałych kandydatów o uczciwą kampanię wyborczą.

Polityk w czwartek około południa wyjechał DudaBusem w kierunku Łowicza. Następnym planowanym przystankiem na trasie był Turek. Szef Komitetu Wykonawczego PiS i członek sztabu wyborczego Krzysztof Sobolewski poinformował, że DudaBus ma do końca kampanii wyborczej odwiedzić blisko 100 polskich miejscowości.

Z kim jedzie prezydent?

Andrzejowi Dudzie w objeździe po polskich miastach towarzyszą między innymi: szefowa kampanii Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, rzecznik sztabu wyborczego Adam Bielan, rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Na pokładzie DudaBusa znajdują się także młodzi wolontariusze sztabu wyborczego oraz dziennikarze.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. W przypadku, gdy żaden z kandydatów nie uzyska połowy głosów, 24 maja odbędzie się druga tura.

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO