× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Droższe alkohol i papierosy?

Redakcja Pinbook | 16-04-2019 | skomentuj

Droższe alkohol i papierosy?

spunout.ie

Oceń


Rząd podał do wiadomości publicznej "Wieloletni Plan Finansowy Państwa na lata 2019-2022". Czytamy w nim między innymi o wzroście podatku akcyzowego. Wzrost cen miałby dotyczyć wyrobów alkoholowych, wyrobów tytoniowych i suszu tytoniowego.

  Zobacz także  


Informacja podana została przez Ministerstwo Finansów, które spodziewa się po zmianie ogromnych wpływów do budżetu państwa. Nowa akcyza ma obowiązywać od przyszłego roku i  ma być wyższa o 3%. Przełoży się to według wyliczeń na 580 milionów złotych w wypadku wyrobów tytoniowych i 350 milionów w wypadku alkoholi. Podwyższona akcyza ma więc zagwarantować podwyższone wpływy do budżetu – jak będzie to wyglądać w praktyce dowiemy się już niebawem.  Akcyza będzie kolejnym podniesionym podatkiem, a tego rodzaju ruchy rzadko spotykają się z poparciem społecznym.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz