×

Wyszukaj artykuł

Kiedy ruszą prace na planie?

„Downton Abbey” - powstanie sequel! Scenariusz jest już gotowy

Marta | dnia: 01-10-2020 | skomentuj

„Downton Abbey” - powstanie sequel! Scenariusz jest już gotowy

"Downton Abbey"/Materiały prasowe

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH


„Downton Abbey” jest jednym z najpopularniejszych brytyjskich seriali ostatnich lat. Nic więc dziwnego, że po zakończeniu jego produkcji podjęto decyzję o stworzeniu filmowej wersji. W zeszłym roku serialowi bohaterowie powrócili na wielkim ekranie w filmie kinowym. Teraz już mamy pewność, że na tym nie zakończy się opowieść o rodzinie Carsonów – ogłoszono właśnie, że w planach jest stworzenie drugiej odsłony. Poinformował o tym jeden z członków obsady, Jim Carter, który wcielał się w postać pana Carsona. Aktor z okazji dziesiątej rocznicy premiery serialu wystąpił w programie „This Morning”, w którym zdradził:

Jeśli obiecacie, że nikomu nie powiecie, zdradzę wam, że widzieliśmy scenariusz. Jest już scenariusz drugiego filmu. Widzieliśmy go, jest bardzo zabawny! Są w nim wszystkie te same postacie, wszystkie stałe postacie i myślę, że – jeśli COVID pozwoli – będziemy kręcić w przyszłym roku.

  Zobacz także  


Wszystko więc wskazuje na to, że premiera nowego filmu nie odbędzie się wcześniej, niż za dwa lata. W tej chwili nie jest znana fabuła sequela. Chociaż prowadzący „This Morning” próbowali wypytać Cartera o szczegóły nowej produkcji, aktor nie chciał uchylić rąbka tajemnicy.

Pozornie spokojne życie brytyjskiej arystokracji

Serial „Downton Abbey” był nadawany przez stację ITV od 2010 do 2015 roku. Opowiada on o życiu w angielskim zamku Downton Abbey, w którym panuje ściśle określony porządek. Akcja filmu, który został nakręcony na podstawie telewizyjnej produkcji, rozgrywa się w 1927 roku, czyli rok po wydarzeniach z szóstego sezonu serialu. Wówczas do Roberta i Cory Crawleyów dociera wieść, że król George V i królowa Maria mają się zjawić w ich zamku podczas podróży przez Yorkshire. Wywołuje to niemałe zamieszanie i rozpoczynają się wielkie przygotowania na odpowiednie powitanie władców Wielkiej Brytanii. W filmie wystąpiły największe gwiazdy brytyjskiego kina, między innymi Maggie Smith, Jim Carter, Imelda Staunton, Hugh Bonneville, Elizabeth McGovern i Michelle Dockery. Można się spodziewać, że pojawią się oni również w drugiej części.

Na premierę drugiej odsłony „Downton Abbey” będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. W tym czasie warto nadrobić filmowe zaległości i obejrzeć „Księżną” z Keirą Knightley w roli głównej. Polecamy również seriale „The Crown” i „Wielka”.


Wszystko na temat:

Filmy Zapowiedź Maggie Smith Imelda Staunton Seriale Aktorzy Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz