Kogo zagra?

Marcin Dorociński wystąpi w serialu „Erynie”

Jakiś czas temu pojawiły się informacje, że Telewizja Polska i Netflix zamierzają wspólnie nakręcić serial „Erynie”. Jego fabuła zostanie oparta na kryminale Marka Krajewskiego o tym samym tytule, który ukazał się w 2010 roku. Akcja serialu rozgrywać się będzie w latach 30. XX wieku, kiedy to we Lwowie dochodzi do rytualnego mordu młodego chłopca. Wszelkie podejrzenia padają wtedy na zamieszkującą to miasto społeczność żydowską. Wieść o brutalnym zabójstwie szybko się roznosi, a mieszkańców zaczyna ogarniać rosnąca panika. Tą trudną i głośną sprawą przyjdzie się zająć komisarzowi Edwardowi Popielskiemu, który jednak nie czuje ani siły, ani chęci, żeby ją prowadzić.

AKPA

Jak poinformował serwis naekranie.pl, w głównej roli policjanta Popielskiego wystąpi Marcin Dorociński. Aktor już wcześniej podejmował współpracę z Netflixem – w zeszłym roku otrzymał rolę w amerykańskim serialu „The Queen’s Gambit”.

Kiedy powstanie nowy serial?

Reżyserem „Erynii” jest Borys Lankosz. Brał on również udział w opracowywaniu scenariusza, razem z Władysławem Pasikowskim, Igorem Brejdygantem i Magdaleną Lankosz. Za zdjęcia do serialu jest odpowiedzialny Marcin Koszałka, a za muzykę Michał Lorenc, który komponował już wcześniej do takich produkcji jak: „Różyczka”, „Psy” czy „Bandyta”. Nie podano jeszcze daty premiery nowego serialu. Na razie wiadomo, że początkowo ma się pojawić na platformie Netflix, a dopiero później będzie emitowany na TVP. Prace nad serialem rozpoczęły się już w styczniu we Wrocławiu i Krakowie, ale zostały przerwane z powodu pandemii koronawirusa.Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO