× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Gry Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Zaskoczył wszystkich

Donald Tusk nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich

Redakcja Pinbook | 06-11-2019 | skomentuj

Donald Tusk nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich

AKPA

Oceń


Wielkimi krokami zbliżają się przyszłoroczne wybory prezydenckie. Po wyborach parlamentarnych wydaje się, że tempo kampanii może znacznie przyspieszyć. We wtorek spekulacje dotyczące swojej możliwej kandydatury uciął Donald Tusk. Były premier ogłosił swoją decyzję w rozmowie z dziennikarzami Polsat News i TVN24. Do tej pory spekulowano, że decyzję byłego premiera poznamy dopiero pod koniec roku – 1 grudnia kończy się bowiem jego kadencja na funkcji szefa Rady Europejskiej. 20 listopada ma on natomiast szansę zostać szefem Europejskiej Partii Ludowej.

  Zobacz także  


Donald Tusk przez wielu uznawany był za jednego z faworytów przyszłorocznych wyborów. Polityk ma w Polsce wielu sympatyków, którzy właśnie w nim widzieli nową głowę państwa.

Czas nagli

Donald Tusk nie pozostawia jednak wątpliwości – jednoznacznie wykluczył możliwość swojej kandydatury. W rozmowie z reporterami powiedział:

Nie będę kandydował w zbliżających się wyborach prezydenckich. Uważam, że możemy te wybory wygrać, ale do tego potrzebna jest kandydatura, która nie jest obciążana bagażem trudnych, niepopularnych decyzji, a ja takim bagażem jestem obciążony od czasów, kiedy byłem premierem. Wykorzystam każdą możliwość, aby nadal wzmacniać pozycję Polski w Europie i na świecie 

Taka decyzja polityka wymaga przyspieszonej procedury wyłonienia nowego kandydata na prezydenta. Do wypowiedzi Donalda Tuska odniósł się między innymi Tomasz Siemoniak z PO:

Przecięte zostały wszelkie spekulacje; teraz zadaniem Koalicji Obywatelskiej będzie jak najszybsze wyłonienie kandydata na prezydenta 

Sondaże mówią natomiast, że największe szanse na wygraną w przyszłorocznych wyborach ma obecny prezydent – Andrzej Duda. 

Wszystko na temat:

Wiadomości Donald Tusk Polityka Tomasz Siemoniak