×

Wyszukaj artykuł

Piękny gest

Dominika Kulczyk przekazała 20 mln złotych na walkę z epidemią

Redakcja Pinbook | 21-03-2020 | skomentuj

Dominika Kulczyk przekazała 20 mln złotych na walkę z epidemią

AKPA

OceńKoronawirus w Polsce wciąż się rozprzestrzenia. Chociaż w naszym kraju sytuacja wygląda lepiej, niż we Włoszech czy Hiszpanii, rosnąca liczba zachorowań sprawia, że polskie szpitale są przeciążone. Służba zdrowia wciąż zmaga się z brakiem odpowiedniego sprzętu, w tym maseczek i fartuchów ochronnych. Eksperci przewidują, że liczba zakażeń w naszym kraju może z czasem wzrosnąć nawet do kilku tysięcy, więc konieczne jest odpowiednie przygotowanie się na tą sytuację. Wiąże się to oczywiście z ogromną ilością pieniędzy. Już wiele gwiazd zaangażowało się niesienie pomocy polskiej służbie zdrowia. Zbiórkę pieniędzy zorganizowali ostatnio między innymi influencerzy Deynn i Majewski. Okazuje się, że grono takich osób wzbogaciło się właśnie o Dominikę Kulczyk.

  Zobacz także  


Dominika Kulczyk jest obecnie najbogatszą Polką. Jej majątek szacuje się na około 6,8 miliardów złotych.

Realne wsparcie

W ostatnich dniach miliarderka podjęła decyzję, że ofiaruje na walkę z koronawirusem 20 milionów złotych. Pieniądze te zostaną przekazane Fundacji Lekarze Lekarzom, która została powołana przez Naczelną Radę Lekarską w 2011 roku. Środki te zostaną przeznaczone na zakup niezbędnych do walki z koronawirusem: sprzętu do diagnostyki genetycznej real time PCR z celem wykrycia zakażenia koronawirusem, ekwipunku ochronnego dla personelu medycznego w postaci masek z filtrem N95, kombinezonów ochronnych spełniających kryteria wirusologiczne, a także środków antyseptycznych. Dominika Kulczyk podsumowała obecną sytuację słowami:

Teraz bardziej niż kiedykolwiek los nam pokazuje, jak bardzo jesteśmy ze sobą połączeni. Jeśli będziemy dla siebie tak bardzo, jak potrafimy – wygramy! Zawsze!

Za hojny dar miliarderki podziękował prezes Naczelnej Izby Lekarskiej, profesor Andrzej Matyja. Określił on jej gest jako „wyraz solidarności w walce z globalnym zagrożeniem, jakie stanowi epidemia koronawirusa”. Podkreślił też, że:

Da on realne wsparcie lekarzom stojącym na pierwszej linii frontu tej walki i umożliwi skuteczne niesienie pomocy bowiem obecnie nie tylko heroizm lekarzy, ale także zaopatrzenie w odpowiednie środki daje szansę na skuteczną walkę z epidemią. To piękny i bardzo potrzebny gest, za który w imieniu naszych pacjentów bardzo dziękujemy.

Wszystko na temat:

Dominika Kulczyk Pieniądze Gwiazdy Celebryci Wirus Epidemia Służba zdrowia Wszystkie tagiKomentarze: