× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Ktoś chętny?

Dom Harry’ego Pottera jest do wynajęcia! Oferty szukajcie na Airbnb

Redakcja Pinbook | 13-11-2019 | skomentuj

Dom Harry’ego Pottera jest do wynajęcia! Oferty szukajcie na Airbnb

bbc.com/news/uk

Oceń


Który z fanów i wielbicieli przygód Harry’ego Pottera nie marzy o odwiedzeniu miejsc, w których powstawały zdjęcia do serii filmów o jego przygodach? Teraz już można nie tylko takie miejsce odwiedzić, ale nawet w nim zamieszkać. Średniowieczna posiadłość De Vere, położona w brytyjskiej wiosce Lavenham mieszczącej się w hrabstwie Suffolk, pojawiła się właśnie wśród ofert portalu Airbnb. Teraz wystarczy tylko wynająć dosyć kosztowny pobyt w zabytkowym domu i można wczuć się w magiczny klimat tego miejsca. Pamiętać należy jednak, że oferta jest tylko dla odważnych – przecież to właśnie w tym domu Lord Voldemort z zimną krwią zamordował rodziców małego czarodzieja.

  Zobacz także  


Pobyt dla dwóch osób kosztuje tam ok. 120 funtów. W cenę wliczone jest prawdziwe i na pewno bardzo brytyjskie śniadanie.


Nie dla każdego

Ze względu na wyjątkowy i historyczny charakter tego miejsca, na wynajem nałożono szczególne ograniczenia. W domu mogą nocować maksymalnie dwie osoby. Nie mogą w nim przebywać dzieci ani zwierzęta, co prawdopodobnie spowodowane jest troską o zachowanie zabytkowego budynku w jak najlepszym stanie. Najmłodsi fani powieści napisanej przez J. K. Rowling muszą więc jeszcze trochę poczekać z wizytą w tym miejscu. Budynek nie jest też przystosowany dla osób niepełnosprawnych i mających problemy z poruszaniem się.

  Zobacz także  


Zainteresowanych tą wyjątkowa ofertą na pewno nie brakuje.

 
Wszystko na temat:

Harry Potter J. K. Rowling Wielka Brytania Lavenham Filmy Książki Wszystkie tagiDodaj komentarz