× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Dłuższy rok szkolny? - nowa ustawa

Redakcja Pinbook | 24-04-2019 | skomentuj

Dłuższy rok szkolny? - nowa ustawa

wiadomosci.wp.pl

Oceń


Ciągle trwający strajk nauczycieli zmusza rządzących do reakcji. Zwiększa się ryzyko związane z maturami – uczniowie mogą nie mieć możliwości przystąpienia do egzaminu dojrzałości. Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera, zapowiada zmiany, które już wkrótce mają wejść w życie.

  Zobacz także  


Tak zwana „ustawa maturalna” ma wprowadzić szereg zmian, które mają ustrzec przed konsekwencjami nagłych wydarzeń, takich jak obecny strajk. Dyrektorzy szkół mają od tej pory mieć możliwości klasyfikacji uczniów i zatwierdzania ocen w wyjątkowych sytuacjach.

Ponadto, wydłużony może zostać rok szkolny. Ma to pomóc w bezproblemowym przeprowadzeniu egzaminów maturalnych i formalności z nimi związanymi. Ustawa ma być rozpatrywana przez rząd w środę, 24 kwietnia. Jak odbije się na funkcjonowaniu oświaty? Odpowiedź na to pytanie przyniosą zapewne najbliższe tygodnie.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz