Smutna wiadomość

Diana Rigg nie żyje. Aktorka znana z Bonda i Gry o Tron miała 82 lata

Materiały promocyjne filmu

Diana Rigg, aktorka, którą większość kojarzy zapewne z „Gry o Tron”, gdzie wcielała się w postać Lady Olenny Tyrell, nie żyje. W momencie śmierci miała 82 lata, a na koncie wiele sukcesów aktorskich. Powodem jej śmierci była choroba nowotworowa, z którą aktorka długo się zmagała. Kim dokładnie była Diana Rigg? Gdzie grała? Jakie filmy były jej największymi sukcesami? 

 

Diana Rigg - kim była? 

Aktorka urodziła się w Doncaster w Wielkiej Brytanii. Co ciekawe - pierwsze lata swojego życia spędziła w Indiach, gdzie pracował jej ojciec. Już jako mała dziewczynka interesowała się filmem i aktorstwem. Z tego właśnie powodu w 1955 roku poszła do Royal Academy of Dramatic Art, którą ukończyła w 1957 roku. Już pod koniec lat 50. ubiegłego wieku udało jej się zadebiutować zarówno w teatrze, jak i w telewizji. 

Szybko zdobyła popularność, co udało jej się dzięki roli Emmy Peel w serialu „Rewolwer i melonik”. Była jedną z dziewczyn Bonda - w 1969 roku pojawiła się w filmie „W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości”, gdzie zagrała u boku George’a Lazenby’ego. Grała również w filmie „Szpital”, a w „Grze o Tron” wcielała się w Lady Olennę Tyrell. Aktorka do śmierci pozostała aktywna zawodowo. Ostatni film z jej udziałem - „Last Night in Soho” - zobaczymy w 2021 roku. 

Zmarła po długiej walce z nowotworem, w swoim domu, w otoczeniu rodziny. 

Wielka strata dla kinematografii. 
Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO