Ceny mogą zwalić z nóg

Robert De Niro otwiera hotel w Warszawie!

Robert De Niro znany jest przede wszystkim jako żywa legenda kina. Aktor występował w takich kultowych dziełach filmowych, jak: „Taksówkarz”, „Łowca jeleni”, „Ojciec chrzestny”, „Misja” czy „Przylądek strachu”. Mało komu gwiazdor kojarzy się więc z hotelarstwem. Okazuje się jednak, że aktor niedługo będzie otwierał swój własny hotel i to w samej stolicy Polski. Już w czerwcu De Niro zjawi się w naszym kraju, żeby dokonać uroczystego otwarcia nowego budynku. Hotel aktora będzie się mieścił w Warszawie, przy zbiegu ulic Wilczej i Koszykowej.

wikipedia.org

Hotel o nazwie Nobu będzie miał pięć gwiazdek. Oznacza to, że natychmiast stanie się jednym z najbardziej luksusowych miejsc w mieście, a także w całej Polsce.

Co czeka na gości?

Klienci nowego hotelu mogą się przygotować na estetyczną ucztę. Nowoczesna bryła budynku została idealnie dopasowana do sąsiadującej obok zabytkowej kamienicy, w której znajdował się niegdyś hotel Rialto. Uwagę zwracają jego duże tarasy, które pokryte będą szkłem, naturalnym kamieniem i roślinnością. Dla hotelowych gości przygotowano 117 pokoi, w których nie zabraknie nowoczesnego i jednocześnie eleganckiego designu. W budynku znajdować się będzie także restauracja, w która będzie oferować głównie dania z kuchni azjatyckiej, takie jak sushi, sashimi, grillowana japońska wołowina Wagyu, dorsz w sosie miso czy tatar z tuńczyka.
 


Skąd pomysł na hotel?

Robert De Niro zaczął od własnej restauracji. Już w latach 80-tych zaczął się zastanawiać nad założeniem swojego lokalu. Często bywał wtedy w amerykańskiej restauracji Matsuhisy, gdzie zachwycił się serwowaną tam kuchnią. Przez długi czas namawiał szefa kuchni do otwarcia kolejnych restauracji – w 1994 roku udało mu się spełnić to marzenie i wraz ze wspólnikami założył na Manhattanie swój pierwszy lokal, któremu nadano nazwę Nobu. Obecnie jest ich na świecie blisko 40. W 2009 roku właściciele Nobu poszli o krok dalej i założyli swój pierwszy hotel w Las Vegas. Z upływem czasu hotele te pojawiły się również w dziesięciu innych miejscach, w tym w Miami, Barcelonie, czy na Ibizie. W czerwcu dołączy do nich Warszawa.

Zgodnie z informacją zawartą na stronie hotelu, rezerwacja pokoi ruszy 2 czerwca 2020 roku. Ceny jednak mogą zwalać z nóg - pokoje typu Classic w kamienicy dawnego hotelu Rialto oraz pokoje typu Deluxe w nowym budynku będą kosztować od 840 zł w górę. Z kolei cena za ponad stumetrowy apartament Nobu Suite zaczyna się od 4235 zł.

Czytaj również: Maja Sablewska


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO