×

Wyszukaj artykuł


Hiszpan kończy karierę

David Villa odwiesza buty na kołek

Redakcja Pinbook | 13-11-2019 | skomentuj

David Villa odwiesza buty na kołek

Wikipedia

Oceń


Piłkarski świat traci kolejną legendę - David Villa ogłosił, że kończy piłkarską karierę. Zawodnik poinformował o tym na specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się w Japonii. Ostatni sezon kariery napastnik spędził właśnie w kraju kwitnącej wiśni – reprezentował tam barwy Vissel Cobe. Występował tam u boku takich gwiazd jak Adreas Iniesta czy Lukas Podolski. 37-letni napastnik ogłosił, że chce przejść na emeryturę z własnej woli .

  Zobacz także  

Video dnia:Hiszpan odwiesi buty na przysłowiowy kołem po ostatniej kolejce J-League – do końca rozgrywek zostały jedynie trzy kolejki. Utytułowany gracz przez lata swojej kariery zapisał się złotymi zgłoskami w historii europejskiej i światowej piłki.

Mistrz Świata i Europy

David Villa reprezentował barwy między innymi Valencii, Barcelony, Atletico Madryt czy New York City FC. Jest wielokrotnym Mistrzem Hiszpanii i zdobywcą krajowego pucharu. Udało mu się  także sięgnąć po trofeum Ligi Mistrzów. Napastnik miał okazję grać w fenomenalnej kadrze Hiszpanii, z którą zdobył Mistrzostwo Europy i Mistrzostwo Świata. 3 grudnia napastnik skończy 38 lat. 


Wszystko na temat:

Sport Piłka nożna David Villa La Liga Wszystkie tagiDodaj komentarz