×

Wyszukaj artykuł


To już oficjalne

„Krzyk 5” - David Arquette powróci w nowej odsłonie!

Redakcja Pinbook | 20-05-2020 | skomentuj

„Krzyk 5” - David Arquette powróci w nowej odsłonie!

Materiały prasowe

Oceń


Kilka miesięcy temu pojawiły się informacje, że rozpoczęto prace nad piątą odsłoną kultowej serii „Krzyk”. Nad nową produkcją pracują między innymi Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett, twórcy „Zabawy w pochowanego”. Producentem wykonawczym został Kevin Williamson, który odpowiada za scenariusz do poprzednich części. Niedawno na temat swojego angażu w nowym filmie wypowiedziała się odtwórczyni roli głównej bohaterki, Neve Campbel, która zdradziła, że właśnie negocjuje warunki kontraktu z twórcami „Krzyku 5”. Wszystko więc wskazuje na to, że ponownie zobaczymy ją w filmie. Okazuje się, że swój powrót potwierdził już inny członek znanej nam dobrze obsady.

  Zobacz także  


W ostatnim czasie szczegóły swojego udziału w nowej produkcji ujawnił David Arquette, który przez lata wcielał się w postać szeryfa Dewey'a Rileya. Aktor oficjalnie potwierdził, że wystąpi w piątej odsłonie słynnego slashera:

Jestem podekscytowany, że zagram Dewey’a ponownie i zjednoczę się z moją „Krzykową” rodziną, nową i starą. „Krzyk” jest wielką częścią mojego życia i - zarówno z myślą o fanach, jak i o sobie - chcę uhonorować spuściznę Wesa Cravena.

O czym będzie piąta część?

„Krzyk” w reżyserii Wesa Cravena swoją premierę miał w 1996 roku. Następne cztery odsłony filmu ukazywały się kolejno w 1997, 2000 i 2011 roku. Pierwsza część przedstawia historię Sidney Prescott (w tej roli Neve Campbell), która w tragicznych okolicznościach straciła matkę. Nastoletnia dziewczyna nie może liczyć na wsparcie ojca, który nigdy nie starał się być obecny życiu. Sidney nie może również znaleźć chwili wytchnienia po śmierci matki – w pewnym momencie w jej miejscowości zaczyna dochodzić do dramatycznych wydarzeń. Niektórzy z jej rówieśników zaczynają odbierać tajemnicze i anonimowe telefony. Wkrótce dochodzi do serii brutalnych morderstw, które wskazują na to, że ich sprawcą jest ta sama osoba, która przyczyniła się do śmierci matki Sidney. Jej koszmar zdaje się nie mieć końca, a sprawa ciągnie się za nią latami. Na razie twórcy nie zdradzili wielu szczegółów fabuły piątej części filmu. Wiadomo jedynie, że główna bohaterka postanowi powrócić do swojego rodzinnego miasteczka, żeby dowiedzieć się, kto stoi za serią brutalnych zbrodni popełnianych na jego mieszkańcach.


Wszystko na temat:

David Arquette Neve Campbell Filmy Aktorzy Gwiazdy Wszystkie tagiKomentarze: