×

Wyszukaj artykuł

Zachowają swoje tytuły?

Ustalono datę rezygnacji księcia Harry’ego i księżnej Meghan

Redakcja Pinbook | 20-02-2020 | skomentuj

Ustalono datę rezygnacji księcia Harry’ego i księżnej Meghan

mirror.co.uk

OceńW środę rzecznik księcia Harry’ego i księżnej Meghan poinformował, że para zrezygnuje z pełnienia swoich funkcji w rodzinie królewskiej 31 marca. Dopóki to nie nastąpi, przyjadą z Kanady do Wielkiej Brytanii i pojawią się jeszcze na paru oficjalnych wydarzeniach w kraju. 5 marca wezmą udział w The Endeavour Fund Awards, poświęconemu rannym i chorym żołnierzom oraz weteranom. Następnie pojawią się na Mountbatten Festival of Music w Royal Albert Hall, planowanym na 7 marca. Potem para uświetni swoją obecnością Dzień Wspólnoty Narodów, który odbędzie się 9 marca. Harry i Meghan po 31 marca mają także wziąć udział w wydarzeniach, które zaplanowane były jeszcze przed ich rezygnacją. W związku z tym, w kwietniu będą uczestniczyć w maratonie londyńskim, którego patronem jest książę William. Z kolei w maju zjawią się na międzynarodowych zawodach dla weteranów Invictus Games, które odbędą się w Niderlandach.

  Zobacz także  


Po 31 marca Harry i Meghan nie będą już dłużej reprezentowali Elżbiety II, w związku z czym ich biuro w Pałacu Buckingham zostanie zamknięte 1 kwietnia. Od tej pory para będzie reprezentowana przez swoją fundację.

Kwestia tytułów

Według informacji przekazanych przez BBC, Harry i Meghan zachowają tytuły Ich Królewskich Wysokości (HRH), ale nie będą mogli ich już używać. Przez kolejny rok nie zostaną obsadzone porzucone przez nich role w rodzinie królewskiej. Wiadomo także, że Harry’emu nie zostaną odebrane stopnie wojskowe, ale przestanie on otrzymywać za nie żołd. Nie ustalono jeszcze, czy para będzie mogła dalej korzystać ze słowa „royal” - Harry i Meghan starają się bowiem, aby ich marka mogła oficjalnie funkcjonować pod nazwą „Sussex Royal”, która jest używana przez nich od długiego czasu w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej.

Zobacz także: Samantha Markle oczernia Meghan w TV: "Stworzyła podziały z każdej strony".


Wszystko na temat:

Książę Harry Meghan Markle Książę William Wielka Brytania Brytyjska rodzina królewska Królowa Elżbieta II Wszystkie tagiKomentarze: