Kiedy się odbędzie?

„Zabawa w chowanego” - Tomasz Sekielski podał datę premiery!

Materiały prasowe

Najnowszy Tomasza Sekielskiego zatytułowany „Zabawa w chowanego” nie miał łatwego startu. Początkowo jego premiera miała się odbyć w styczniu 2020 roku. Następnie została przesunięta na luty, a niedługo później na marzec. Jak twórcy podkreślali, było to między innymi spowodowane epidemią koronawirusa – nie chcieli, aby w tak trudnym dla kraju czasie pojawił się materiał, który może wzbudzić silne kontrowersje. Już od dłuższego czasu Tomasz Sekielski zapowiadał, że niebawem poda nową i ostateczną już datę premiery filmu. W ostatnich dniach dziennikarz spełnił swoją obietnicę i poinformował podczas transmisji live na Facebooku, że film ukaże się w najbliższą sobotę, 16 maja 2020 roku, o godzinie 10:00.

Podobnie, jak to było w przypadku poprzedniego filmu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”, premiera „Zabawy w chowanego” odbędzie się w sieci. Dostęp do filmu będzie zupełnie darmowy.

Gorący temat

„Zabawa w chowanego”, podobnie jak jej poprzednik „Tylko nie mów nikomu”, opowie o problemie pedofilii w Kościele Katolickim. Ten drugi dokument odniósł w swoim czasie ogromny sukces w naszym kraju i ze względu na poruszenie bardzo delikatnej kwestii wywołał istną medialną burzę. Nagłośnienie problemu pedofilii nie tylko rozpoczeło gorącą dyskusję, ale także nakłoniło wiele osób do działania – ofiary pedofili, które wcześniej bały się mówić otwarcie o swoich ciężkich doświadczeniach, po obejrzeniu filmu postanowiły się nimi podzielić po latach. Tomasz Sekielski w transmisji na Facebooku powiedział, że nowy film podejmie podobne zagadnienia, ale skupi się przede wszystkim wokół pytań o postawę Jana Pawła II wobec problemu pedofilii wśród duchownych.

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO