×

Wyszukaj artykuł

National Geographic szykuje coś wyjątkowego

„Drwale” – znamy już datę premiery serialu z Davidem Thewlisem

Redakcja Pinbook | 09-07-2020 | skomentuj

„Drwale” – znamy już datę premiery serialu z Davidem Thewlisem

"Drwale"/Materiały prasowe

OceńNadchodzący serial „Drwale” będzie pierwszą wysokobudżetową produkcją stworzoną przez National Geographic. Do tej pory stacja wypuściła między innymi serial „Strefa skażenia”, który od chwili premiery był najchętniej oglądaną w 2019 roku serią na kanale. W nowej produkcji o charakterze fikcji historycznej zobaczymy Davida Thewlisa, znanego między innymi z filmu „Harry Potter i więzień Azkabanu", a także nominowanego do Złotego Globu za rolę w serialu „Fargo”. Wraz z nim na ekranie pojawi się Marcia Gay Harden, która otrzymała Oscara za kreację stworzoną w filmie „Pollock” z 2000 roku. Pierwszy sezon serialu „Drwale” będzie się składać z ośmiu odcinków.

  Zobacz także  


Premiera dwóch pierwszych epizodów ma się odbyć na antenie National Geographic 2 sierpnia, kolejno o godzinie 22:00 oraz 23:00. Następne premierowe odcinki będą się pojawiać w każdą niedzielę o tej samej porze.

Człowiek a natura

Akcja serialu będzie się rozgrywać w XVII-wiecznej Nowej Francji, czyli dzisiejszej prowincji Quebec w Kanadzie. Są to czasy, w których kościół Katolicki wysyła za ocean jezuitów, żeby nawracali rdzenną ludność, a Francja sprowadza na tereny Ameryki Północnej swoich poddanych, żeby osiedlali się w nowej kolonii. Nowi przybysze wchodzą w konflikt z odwiecznymi mieszkańcami, a także naturą, wycinając rozległe i dziewicze kanadyjskie puszcze. Gdy trwa rąbanie lasów, zaczyna również dochodzić do tajemniczych masakr. O dokonanie tych morderstw podejrzewa się wiele osób – wśród nich są między innymi Anglicy oraz plemię Irokezów, którzy są niechętni nowo przybyłym Francuzom. Francuska kolonia mimo to wciąż się rozwija, co powoduje jeszcze więcej tragicznych i krwawych porachunków. Jak zapowiadają twórcy serialu, opowiada on nie tylko o historycznych wydarzeniach, do których doszło za sprawą zdobywczych ambicji Europejczyków, ale również o naturalnych relacjach, które łączą człowieka oraz przyrodę.

Premiera nowego serialu National Geographic już niedługo. Podczas oczekiwania na nowe odcinki koniecznie obejrzyjcie intrygujący dokument „Crash Reel”. Zachęcamy również do obejrzenia „Legendy Zorro” oraz komedii „Kop głębiej”.

 

 

 


Wszystko na temat:

Seriale Telewizja Zapowiedź Premiera David Thewlis Wszystkie tagiKomentarze: