× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


DANIA: Wybuch wielogodzinnych muzłumańskich zamieszek sprowokowany przez lidera Stram Kurs.

Redakcja Pinbook | 18-04-2019 | skomentuj

DANIA: Wybuch wielogodzinnych muzłumańskich zamieszek sprowokowany przez lidera Stram Kurs.

kresy.pl

Oceń


Po kilkunastu godzinach duńska policja zdołała zakończyć niedzielne zamieszki w dzielnicy Christiania i Norrebro.

Doszło do nich z powodu prowokacji partii politycznej Stram Kurs, której przewodzi Rasmus Paludan. Ugrupowanie znane jest z radykalnych poglądów na temat fali imigrantów z państw muzłumańskich. Podczas popołudniowego wiecu, lider Stram Kurs wielokrotnie rzucał na ziemię i deptał świętą księgę islamu – Koran. Transmitowanie wiecu na Youtube sprawiło, że z każdą chwilą coraz więcej rozwścieczonych osób stawiało się na placu i zachowywało się agresywnie w stosunku do prowokujących. W pewnym momencie przerodziło się to w ataki fizyczne. Jako pierwszy zaatakowany został Rasmus Paludan. Według zeznań świadków, ataku dokonali dwaj somalijczycy. Od tego momentu fala agresji rosła wypadkowo.

  Zobacz także  


Po kilku godzinach zalała już dwie dzielnice, efektem czego toczyły się tam nieustannie zamieszki. W ich trakcie odnotowano liczne zatrzymania osób odpowiedzialnych za pobicia, ataki na policjantów i niestosowanie się do ich poleceń. Wybuchło łącznie 20 pożarów spowodowanych przez uczestników zajść. Wieczorem na konferencji prasowej komisarz policji Jørgen Bergen Skov powiedział, że incydent został udokumentowany i że zdjęcia zostały zbadane, aby móc ścigać tych, którzy aktywnie uczestniczyli w zamieszkach.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz