×

Wyszukaj artykuł


„Jesteśmy z wami”

Francis Ford Coppola nagrał poruszające przesłanie dla Włochów

Redakcja Pinbook | 10-04-2020 | skomentuj

Francis Ford Coppola nagrał poruszające przesłanie dla Włochów

wikipedia.org

Oceń


Francis Ford Coppola jest niezaprzeczalnie jednym z najważniejszych reżyserów w historii kinematografii. To jemu zawdzięczamy powstanie takich filmów jak: trylogia „Ojciec chrzestny”, „Czas apokalipsy”, „Drakula”, „Rozmowa” czy „Cotton Club”. Dorobek reżysera od lat jest doceniany na całym świecie, a jego twórczość została nagrodzona wieloma prestiżowymi nagrodami, które ciężko zliczyć – Coppola ma na swoim koncie między innymi kilka Oscarów i Złotych Globów. Ostatnio słynny reżyser, który ma włoskie korzenie, postanowił wesprzeć swoich rodaków, którzy stanowią jeden z bardziej dotkniętych przez epidemię narodów w Europie.

  Zobacz także  


We Włoszech odnotowano już ponad 143 tysiące zakażenia koronawirusem. Z powodu epidemii zmarło do tej pory blisko 18 tysięcy osób. Z kolei w Stanach Zjednoczonych, gdzie obecnie mieszka Coppola, potwierdzono prawie pół miliona przypadków zakażenia, z czego zmarło ponad 16 tysięcy chorych.

Słowa wsparcia

Francis Ford Coppola nagrał krótki filmik, który stworzył we współpracy z Fiatem i włoską ambasadą w Waszyngtonie. Możemy na nim zobaczyć krótkie ujęcia przywodzące na myśl włoską oraz amerykańską kulturę i społeczeństwo, którym towarzyszą słowa Coppoli:

Ciao, Italia, co za czasy… Jest ciężko, ale radziliśmy sobie w jeszcze cięższych chwilach. Wiecie co? Zawsze była jedna rzecz, która utrzymywała nas na powierzchni. Nasza determinacja do zmierzenia się z nieznanym. I nasz pełen nadziei duch, którego nic nie złamie. To on będzie naszym największym sprzymierzeńcem. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek z Małych Włoch do dużych Włoch: Samio con te. Con amore (czyli: „Jesteśmy z wami. Z miłością” – przyp. red.)

Małe Włochy, o których mówi reżyser, to zwyczajowa nazwa włoskich dzielnic znajdujących się w amerykańskich miastach. W ten sposób Coppola podkreślił swoje pochodzenie – chociaż urodził się w Detroit, jego rodzina pochodziła z Włoch. Nagranie reżysera natychmiast obiegło sieć i zostało opublikowane przez inne gwiazdy, między innymi przez Sharon Stone. Całe nagranie można zobaczyć na profilu Fiat USA na Facebooku.


Wszystko na temat:

Francis Ford Coppola Włochy Wirus Epidemia Facebook Gwiazdy Reżyser Filmy Wszystkie tagiKomentarze: