Na czym polega?

"Co wolno w filmie, to nie w życiu" - akcja Kino Polska z aktorami

Materiały promocyjne filmu

Znacie takie polskie filmy jak "Kiler", "Dzień świra", "Poranek kojota" czy "Ajlawju"? Z pewnością. Nic dziwnego, ponieważ dzisiaj wszystkie te produkcje są absolutnie kultowe. Kino Polska, które promuje polskie filmy, postanowił stworzyć akcję o nazwie "Co wolno w filmie, to nie w życiu", czym chcą zachęcić do tego, aby rzeczywistość wolna była od stereotypów i nienawiści, które w filmie często mają kontekst i wydźwięk komediowy. W świecie prawdziwym są jednak niedopuszczalne. Kampania powstaje we współpracy z Pazurą, Figurą i Milowiczem. Później również z Koterskim, Kożuchowską i influencerami. O co chodzi w tej akcji? 

"Co wolno w filmie, to nie w życiu" 

Kampania ruszyła w piątek, 18 września. Obejmuje działania w internecie - na YouTube, Facebooku i Instagramie. Głównymi bohaterami są Cezary Pazura, Katarzyna Figura i Michał Milowicz. Do współpracy zaproszono również Michała Koterskiego, Małgorzatę Kożuchowską czy youtuberów - Sfilmowani i Krzysztofa Gonciarza. Spoty emitowane będą również na antenie Kino Polska. 

Co na ten temat powiedział Cezary Pazura? Sprawdźcie, dlaczego wziął udział w tej akcji: 

Zdecydowałem się na współpracę z Kino Polska, ponieważ uważam, że kampania "Co wolno w filmie, to nie w życiu" jest mądra. Uświadamia poprzez rozrywkę, bawi i uczy jednocześnie, idealnie łącząc przyjemne z pożytecznym. Dla mnie, jako aktora, jest to bardzo ważne, bo zaczęliśmy traktować wszystko serio i często nie potrafimy podejść do filmu i jego bohaterów z odpowiednim dystansem, nawet jeśli jest to komedia. Jestem aktorem, więc bywam rasistą, seksistą i homofobem, ale tylko na ekranie, nigdy w życiu codziennym

Cała akcja ma na celu uświadomienie, że to, z czego żartuje się w filmach, jest zabawne tylko tam, przy odpowiednim kontekście. W życiu prawdziwym nie jest to jednak wskazane, a nawet ma wydźwięk nienawiści. Jak wiemy - dawne polskie komedie są pełne cytatów, zwrotów i sformułowań, które są bardzo dosadne, a niejednokrotnie również wulgarne i obraźliwe. Jednak świat się zmienia, Polska się zmienia, zmienia się nasza świadomość. Dlatego to, co kiedyś nas bawiło i było dopuszczalne - dzisiaj już takim nie jest. 

Oprócz tego - na antenie Kino Polska będzie można zobaczyć te kultowe klasyki polskiego kina. Pojawią się takie komedie jak "Kiler", "Kiler-ów 2-óch", "Poranek kojota", "Dzień świra", "Miś", "Ajlawju" i "Nic śmiesznego". Warto sprawdzić w programie TV kiedy dokładnie pojawi się jaki film. 


Autorem pomysły kreatywnego kampanii jesdt agencja Digital Kingdom. Za produkcję spotu odpowiada Papaya Films, a za planowanie i zakup mediów - dom mediowy RL Media i dział marketingu Kino Polska TV SA. Zobaczcie koniecznie spot, którym póki co promowana jest cała akcja. Znajdziecie tam kultowe teksty z polskich komedii, z aktualnym komentarzem gwiazd danych produkcji: Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO