×

Wyszukaj artykuł


Bezduszna reklama

Właściciele parku rozrywki zmusili świnię do skoku na bungee [WIDEO]

Redakcja Pinbook | 21-01-2020 | skomentuj

Właściciele parku rozrywki zmusili świnię do skoku na bungee [WIDEO]

Fotografia poglądowa

Oceń


Znajdujący się w mieście Chongqing w Chinach park rozrywki wymyślił niecodzienny i szokujący sposób na zareklamowanie jednej ze swoich atrakcji. W celu wypromowania skoku na bungee, właściciele parku postanowili zrzucić z 68-metrowej wieży żywą świnię. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak dwaj pracownicy parku wnoszą świnię na wieżę, przywiązują ją do liny, po czym brutalnie spychają zwierzę. Na nagraniu słychać głośny pisk przerażonej świni, któremu towarzyszą  brawa zebranej publiczności.

  Zobacz także  


Zaraz po zakończeniu tej akcji promocyjnej, świnia została przekazana do rzeźni.

Oburzenie

Wydarzenie to wywołało falę krytyki ze strony internautów, opinii publicznej i obrońców praw zwierząt. Zareagowała między innymi organizacja PETA, która jest największą na świecie organizacją zajmującą się prawami zwierząt. Jej przedstawiciele napisali na Twiterze:

Wyobraźcie sobie przerażenie, jakie byście czuli, gdyby ktoś zawiązał wam pętle na nogach i zrzucił z dużej wysokości. Świnie doświadczają strachu i bólu tak samo jak my. Tak obrzydliwa akcja PR-owa powinna być nielegalna.

  Zobacz także  


Spotka ich kara?

W odpowiedzi na negatywne komentarze, chiński park rozrywki wydał oświadczenie, w którym poinformował, że przyjął je do wiadomości:

Przyjmujemy zarówno krytykę, jak i porady i przepraszamy opinię publiczną. Zapewniamy, że ulepszymy nasze usługi marketingowe.

Właściciele parku nie poniosą jednak żadnych konsekwencji za swój czyn. W Chinach bowiem znęcanie się nad zwierzętami nie jest karane. Poniżej możecie zobaczyć nagranie z całego zajścia:

 

Wszystko na temat:

Chiny Zwierzęta Znęcanie nad zwierzętami Twitter Wszystkie tagiKomentarze: