Co przyniesie?

Dziś Chiński Nowy Rok – święto w cieniu wirusa

Fotografia poglądowa

Właśnie dziś przypada Chiński Nowy Rok – święto, które jest najważniejszym dniem tradycyjnego kalendarza chińskiego. W języku Państwa Środka oznacza dosłownie Święto Wiosny. W tym roku publiczne świętowanie prawdopodobnie zostanie odwołane – wszystko za sprawą niebezpiecznego dla ludzi wirusa, który nawiedził Chiny. Nie zmienia to jednak faktu, że Nowy Rok ma dla Chińczyków ogromne znaczenie – przywiązują oni bowiem ogromną wagę do horoskopu, który składa się z 12 znaków i odpowiadających im zwierzętom. W Chinach właśnie zaczyna się Rok Szczura!

Chiński Nowy Rok tradycyjnie jest momentem kluczowych zmian, postanowień i nadziei na lepsze jutro. Świętuje się go aż 15 dni – zazwyczaj przypada pod koniec stycznia lub w pierwszej połowie lutego. 

Co przyniesie rok szczura?

Kończy się rok Świni – zaczyna się rok Szczura. Według horoskopu będzie to czas niezwykle wymagający – podejmowane przez nas przedsięwzięcia będą wymagać zaangażowania i wzmożonego wysiłku. Noworoczny Szczur sprzyja osobom, które mają szczere intencje i odważnie dążą do wyznaczonych celów. Najbliższy rok może się również okazać wyjątkowo stresujący i pełen niespodzianek, z którymi będziemy musieli sobie poradzić. Najbliższy rok nie będzie więc wybaczał nam błędów i nie ominą nas w nim ciężkie doświadczenia. Przy odpowiednim podejściu okażą się one jednak niezwykle pomocne i pozwolą na spokojne i dostatnie życie w gronie najbliższych. Oby przepowiednia była prorocza dla samych Chińczyków, którzy już na początku nowego roku muszą zmierzyć się z groźnym wirusem. Miejmy nadzieję, że odwołane uroczystości noworoczne to najgorsze co spotka obywateli Państwa Środka. 

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO