×

Wyszukaj artykuł

Zostanie pod opieką ojca

Child Alert odwołany. 10-letni Ibrahim został odnaleziony

Redakcja Pinbook | 19-02-2020 | skomentuj

Child Alert odwołany. 10-letni Ibrahim został odnaleziony

childalert.pl

OceńW poniedziałek około godziny 6.45 policja ogłosiła Child Alert w związku z zaginięciem 10-letniego Ibrahima. Sytuację tę zgłosiła matka chłopca. Podejrzewano, że uprowadził go jego ojciec i były partner matki, Azeddine Oudriss. Kobieta mówiła funkcjonariuszom, że został on w 2017 roku pozbawiony praw do opieki. Zaraz po przyjęciu zgłoszenia postawiono blokady na drogach i rozpoczęto poszukiwania na terenie kraju oraz za granicą. Poszukiwania Ibrahima trwały prawie dwie doby.

  Zobacz także  


Okazało się, że sąd belgijski w październiku 2018 roku postanowił, że chłopiec ma zostać z ojcem. Ibrahim mógł z matką spędzać święta i nie mógł z nią opuszczać Belgii.

Odnalezienie chłopca

We wtorek Komenga Główna Policji przekazała, że ustalono miejsce pobytu dziecka i Child Alert został odwołany:

W godzinach wieczornych służby belgijskie poinformowały, że życiu i zdrowiu Ibrahima na chwilę obecną nie zagraża niebezpieczeństwo. Dziecko pozostaje w Belgii pod opieką ojca. Kolejne czynności dotyczące sprawowania opieki nad dzieckiem pozostają w kompetencji sądów.

Rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka poinformował w rozmowie z TVN24, że w tym momencie zakończyła się praca policji:

To tak naprawdę na tym etapie kończy czynności dla policji belgijskiej, dla policji polskiej. Jeżeli rodzice będą rościć między sobą jakiekolwiek prawa, będą mieli między sobą do rozstrzygnięcia jakiekolwiek pretensje, musi już o tym dalej decydować sąd, kierując się dobrem dziecka.

  Zobacz także  


Stan prawny

W celu wyjaśnienia, któremu z rodziców przysługuje tak naprawdę opieka nad dzieckiem, wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik we wtorek wysłał pismo do ministra sprawiedliwości Belgii, w którym apeluje o pomoc w sprawie ustalenia stanu prawnego chłopca. Z kolei Prokuratura Krajowa zwróciła się do belgijskiej prokuratury z prośbą o przekazanie wszystkich niezbędnych informacji na ten temat. Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku powiedziała, że śledczy otrzymali od matki dokument, z którego wynika, że sąd w Belgii w lipcu 2017 roku przyznał kobiecie wyłączną opiekę nad Ibrahimem.

Wszystko na temat:

Dziecko Porwanie Polska Belgia Sąd Policja Prawo Wszystkie tagiKomentarze: