×

Wyszukaj artykuł


Chodzi o głośną sprawę

CBA weszło do ratusza w Warszawie

Redakcja Pinbook | 24-10-2019 | skomentuj

CBA weszło do ratusza w Warszawie

Fotografia poglądowa

Oceń


RMF FM informuje, że w czwartek funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do warszawskiego ratusza (dokładnie wydziału kryzysowego)  i Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.  CBA pojawiło się tam na polecenie warszawskiej Prokuratury Regionalnej – ich celem jest zabezpieczenie dokumentacji dotyczącej niedawnej awarii oczyszczalni ścieków „Czajka”. 

  Zobacz także  


Przypomnijmy, że do awarii w oczyszczalni doszło w sierpniu. W jej wyniku ścieki były zrzucane bezpośrednio do Wisły – obecnie funkcjonuje tymczasowy rurociąg. Okazało się również, że prawidłowo nie funkcjonuje spalarnia osadów ściekowych – nieczystości miały być wywożone przez 10 miesięcy,

Czego szuka CBA?

Funkcjonariusze katowickiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego poszukują przede wszystkim dokumentów. Ich celem są  Miejskie Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy oraz Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Wejście funkcjonariuszy związane jest z poleceniem prokuratury – prowadzone jest bowiem śledztwo dotyczące niegospodarności i niewłaściwego nadzoru podczas przeprowadzania inwestycji w zakresie modernizacji i rozbudowy Oczyszczalni Ścieków ,,Czajka”.


Wszystko na temat:

Wiadomości Polska Warszawa Wszystkie tagiKomentarze: