×

Wyszukaj artykuł

Gwiazda kina w ciężkim stanie

Catherine Deneuve, legendarna francuska aktorka, trafiła do szpitala! [AKTUALIZACJA]

Redakcja Pinbook | 07-11-2019 | skomentuj

Catherine Deneuve, legendarna francuska aktorka, trafiła do szpitala! [AKTUALIZACJA]

AKPA

OceńZachodnie media zalała wieść, że ubiegłej nocy legenda francuskiego kina Catherine Deneuve źle się poczuła i została przyjęta do szpitala w Paryżu. Stan 76-letniej aktorki określa się jako „poważny”. Podobno czeka ją teraz wiele specjalistycznych badań. Może to przerwać jej udział w zdjęciach do powstającego właśnie filmu „De son vivant" w reżyserii Emmanuelle Bercot, którego premiera ma się odbyć w przyszłym roku.

  Zobacz także  


Mamy nadzieję, że aktorka szybko wróci do zdrowia i pozwoli zobaczyć siebie w przynajmniej jeszcze jednej produkcji filmowej.

 

Wielka postać

Catherine Deneuve, znana wszystkim jako „pierwsza dama francuskiego kina”, a także dzięki swojej urodzie określana również „królową lodu”, jest jedną z najbardziej znanych francuskich aktorek na świecie. Swoją grą aktorską zapisała się trwale w historii europejskiego kina. Filmową karierę zaczęła w 1956 r. filmem, pt. „Les collégiennes”. Jednak przełomowy dla jej kariery był powstały w 1964 r. flm „Parasolki z Cherbourga” w reżyserii Jacques’a Demy. Otworzył on jej drzwi do wielkiej kariery i wkrótce zagrała w filmie Romana Polańskiego, pt. „Wstręt”, a także w filmie „Piękność dnia” Luisa Buñuela. Ma na swoim koncie udział w ponad stu innych filmach.

  Zobacz także  


Aktualizacja

Rodzina Catherine Deneuve wydała dzisiaj w gazecie „Ouest-France” oświadczenie, z którego wynika, że gwiazda przeszła lekki udar. Nie spowodował on zaburzenia zdolności poznawczych ani ruchowych aktorki. Po odpowiednim odpoczynku powinna wrócić do stanu dobrego samopoczucia. Pojawiły się głosy, że udar mógł być skutkiem przepracowania Deneuve, która  mimo swojego wieku nie oszczędza się i jest wciąż bardzo aktywna zawodowo.

Wszystko na temat:

Kino Film Catherine Deneuve Paryż Francja Aktorzy Celebryci Roman Polański Wszystkie tagiKomentarze: