Jest szansa, że odbędzie się na czas

„Avatar 2” - James Cameron nie przesuwa daty premiery

Materiały prasowe

„Avatar” jest jednym z największych sukcesów Jamesa Camerona. Nakręcony w 2009 roku film przez lata uchodził za jeden z najbardziej dochodowych w historii kinematografii. W pewnym momencie jednak został zdetronizowany przez „Avengerse: Endgame”. Wszystko wskazuje na to, że niedługo ta sytuacja może znowu ulec zmianie. Właśnie trwają prace nad kolejnymi częściami „Avatara”. Niedawno ujawniono, że na ich realizację przeznaczono kosmiczny budżet. Jesli wierzyć doniesieniom, na produkcję kolejnych części przeznaczono około miliard dolarów. Nic więc dziwnego, że fani już nie mogą doczekać się premier nowych odsłon. Pandemia koronawirusa przerwała jednak prace na planie i data premiery filmu „Avatar 2” stanęła pod znakiem zapytania.

Premiera „Avatara 2” została wyznaczona na 17 grudnia 2021 roku. Trzecia część filmu ma się ukazać w kinach dwa lata później.

Zdążą na czas?

Zdjęcia do „Avatara 2” i „Avatara 3” były realizowane jednocześnie w Nowej Zelandii. Wybuch epidemii koronawirusa zmusił filmowców do wstrzymania prac na planie. Od razu więc pojawiły się pogłoski, że premiera drugiej części zostanie przesunięta. Niedawno reżyser James Cameron spotkał się z dziennikarzami, którym postanowił wyjaśnić, jak obecnie wygląda sytuacja. Zaznaczył przy tym, że wciąż ma nadzieję, że mimo wszystko uda mu się dokończyć prace nad filmem na czas:

To dość poważna przeszkoda. Chcę wrócić do pracy, ale chwilowo nie możemy tego zrobić ze względu na stan wyjątkowy. Wszystko zostało obecnie wstrzymane, przyznał reżyser. Mieliśmy właśnie kręcić w Nowej Zelandii, ale zdjęcia zostały przełożone. Spróbujemy wrócić na plan najszybciej, jak się da.

Cameron podkerślił, że w Nowej Zelandii bardzo skutecznie walczy się z epidemią. Jest więc spora szansa, że niedługo ekipa będzie mogła powrócić na plan i dokończyć film w zaplanowanym terminie. Reżyser nie chciał jednak zdradzić szczegółów fabuły drugiej części „Avatara”, która wciąż jest owiana tajemnicą. W nowym filmie wystąpią gwiazdy z pierwszej części, takie jak Zoe Saldana, Sam Worthington, Sigourney Weaver czy Stephen Lang. Tym razem dołączą do nich również Kate Winslet, Michelle Yeoh i Edie Falco.

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO