×

Wyszukaj artykuł


Płakał z kajdankami na nadgarstkach

Burmistrz warszawskich Włoch zatrzymany przez CBA

Redakcja Pinbook | 29-10-2019 | skomentuj

Burmistrz warszawskich Włoch zatrzymany przez CBA

Fotografia poglądowa

Oceń


Funkcjonariusze warszawskiego Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali burmistrza warszawskich Włoch – Artura W. Przyjął on łapówkę w wysokości 200 tysięcy złotych od biznesmena i byłego właściciela Pogoni Szczecin, którym jest Sabri B. Zatrzymanie potwierdził dla portalu tvp.info rzecznik CBA Temistokles Brodowski. W zamian za łapówkę Artur W. wydawać miał decyzje dotyczące warunków zabudowy i pomagał w załatwianiu spraw urzędowych w innych warszawskich placówkach. 

  Zobacz także  


Do przekazania łapówki doszło na jednej z warszawskich ulic. Obaj mężczyźni podjechali autami i nastąpiła wymiana – obserwowani byli przez funkcjonariuszy CBA, którzy za nimi ruszyli.

Zatrzymanie w mieszkaniu i tureckiej knajpie

Informację o zatrzymaniu i łapówce potwierdził Temistokles Brodowski:

Pieniądze wziął od znanego dewelopera i jednocześnie przedsiębiorcy budowlanego. Włodarz dzielnicy próbował ukryć gotówkę w garażu należącym do rodziny

Przeszukano też gabinet urzędnika i siedzibę firmy biznesmena – zabezpieczono tam przedmioty, które mogą być teraz dowodami w sprawie. Artura W. zatrzymano w przydomowym garażu urzędnika – zatrzymany płakał podczas aresztowania. Sabri D. zatrzymany został natomiast na ulicy Maciejki, gdzie próbowano ukryć go w jednym z lokali gastronomicznych. Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do prokuratury. Wiadomo już, że nie była to pierwsza łapówka przekazana burmistrzowi. 


Wszystko na temat:

Warszawa Wiadomości Aresztowanie Wszystkie tagiKomentarze: