×

Wyszukaj artykuł

O czym będzie?

„The Comey Rule” - Brendan Gleeson zagra Donalda Trumpa w nowym serialu

Redakcja Pinbook | 18-06-2020 | skomentuj

„The Comey Rule” - Brendan Gleeson zagra Donalda Trumpa w nowym serialu

"Mr. Mercedes"/Materiały prasowe

OceńStacja Showtime ogłosiła, że pod koniec listopada na jej antenie pojawi się serial „The Comey Rule”. Nowa produkcja ma być miniserialem i trwać łącznie cztery godziny. Jak zdradzili twórcy, opowie on o wydarzeniach, które były związane z kampanią wyborczą prowadzoną w 2016 roku oraz jej burzliwymi następstwami. Serial powstał w oparciu o książkę Jamesa Comeya, byłego dyrektora FBI, zatytułowaną „A Higher Loyalty”. Na jej łamach autor ujawnił kulisy odbywających się wówczas wyborów prezydenckich. Twórcy postanowili uzupełnić opisaną w niej historię o informacje zaczerpnięte podczas wielu wywiadów, które zostały przeprowadzone z innymi osobami związanymi z rządem Stanów Zjednoczonych.

  Zobacz także  


Za napisanie scenariusza do serialu „The Comey Rule” odpowiada Billy Ray, który pracował między innymi przy „Kapitanie Phillipsie”.

Co nas czeka w nowym serialu?

W rolę autora książki, Jamesa Comeya, wcieli się Jeff Daniels, znany z takich hitowych produkcji jak „Głupi i głupszy bardziej” czy „Marsjanin”. Z kolei prezydenta Donalda Trumpa zagra Brendan Gleeson, gwiazdor filmów „Zawsze jest czas na miłość”, „Kalwaria” oraz „Harry Potter i Czara Ognia”. Wiadomo już, że pierwsza część serialu opowie o śledztwie Federalnego Biura Śledczego, które dotyczyło maili napisanych przez Hillary Clinton niedługo przed wyborami w 2016 roku. Druga część ma się skupić z kolei na początkach prezydentury Donalda Trumpa i pokazać okoliczności rozpoczęcia się jego konfliktu z Jamesem Comeyem, którego zwolnił w maju 2017 roku. Miniserial „The Comey Rule” ma się ukazać na antenie Showtime po wyborach w 2020 roku, czyli w listopadzie.

W obsadzie pojawią się także: Kingsley Ben-Adir, który wcieli się w Baracka Obamę, Scoot McNairy, Jennifer Ehle, Jonathan Banks, Amy Seimetz, Steven Pasquale, Peter Coyote, Holly Hunter, Oona Chaplin oraz Michael Kelly.

Jeśli zainteresował was serial „The Comey Rule”, z pewnością spodoba wam się film „Frost/Nixon” z Kevinem Baconem w roli głównej. Polecamy również trzymające w napięciu thrillery „Czas próby” i „Renegaci”.


Wszystko na temat:

Brendan Gleeson Donald Trump Seriale Zapowiedź Aktorzy Wszystkie tagiKomentarze: