×

Wyszukaj artykuł


Poradnik dla zakupowiczów!

Black Friday już jutro – nie daj się nabrać fałszywym promocjom!

Redakcja Pinbook | 28-11-2019 | skomentuj

Black Friday już jutro – nie daj się nabrać fałszywym promocjom!

Fotografia poglądowa

Oceń


Black Friday to zakupowe szaleństwo, które przywędrowało do nas ze Stanów Zjednoczonych. Tradycyjnie jest nim zawsze ostatni piątek listopada – to wówczas w USA odbywają się największe promocje i przeceny. W Polsce jest niestety nieco inaczej. Sklepy sztucznie podbijają ceny na chwilę przed Czarnym Piątkiem – w dniu promocji je obniżają i kuszą klientów rzekomymi promocjami (zdarza się, że w Czarny Piątek towar jest droższy niż na przykład miesiąc wcześniej). 

  Zobacz także  


Warto  dwa razy zastanowić się przed kupnem towaru – jego cenę można jednak bardzo łatwo zweryfikować i sprawdzić. Oto kilka przydatnych rad na Czarny Piątek – można je jednak z powodzeniem stosować przez cały rok.

Jak nie dać się nabrać na „promocje”?

Przede wszystkim warto prześledzić historię zmian ceny danego produktu. Posłużyć nam mogą do tego celu chociażby stare materiały promocyjne. Możemy też monitorować jakiś czas cenę obiektu naszego pożądania i w ten sposób nie przepłacić. Z pomocą może nam przyjść również internet – w sieci znaleźć możemy porównywarki cenowe – dzięki nim sprawdzimy dostępność i cenę produktu w innych sklepach. Warto zwrócić uwagę na koszty przesyłki i dodatkowe opłaty – zdarza się, że ograniczają one atrakcyjność pierwotnej ceny. Szczególną uwagę zwrócić trzeba także na zakupy internetowe z serwisów zagranicznych – pamiętajmy o aktualnych kursach walut i podwyższonych kosztach dostarczenia. Mimo wszystko wydaje się, że Czarny Piątek w Polsce może obfitować w ciekawe okazje i promocje. Należy jednak rozsądnie przeanalizować swoje ruchy podczas zakupowego szaleństwa. 


Wszystko na temat:

Zakupy Pieniądze Czarny Piątek Wszystkie tagiKomentarze: