×

Wyszukaj artykuł


Pasuje do tej roli?

„Clark” - Bill Skarsgård zagra gangstera w serialu Netflixa

Redakcja Pinbook | 12-05-2020 | skomentuj

„Clark” - Bill Skarsgård zagra gangstera w serialu Netflixa

Materiały prasowe

Oceń


Właśnie rozpoczęły się prace nad najnowszym serialem Netfilxa „Clark”. Sześcioodcinkowy szwedzki kryminał przedstawi historię najsłynniejszego gangstera w historii Szwecji – Clarka Olofssona. Został on skazany za usiłowanie zabójstwa, napad, rozbój i handel narkotykami. Przestępca większość swojego życia spędził na odsiadywaniu wyroków w zakładach karnych. Przeszedł do historii między innymi dzięki nieudanemu napadowi na bank w Sztokholmie, którego dokonał w 1973 roku. To właśnie dzięki tym wydarzeniom narodził się termin „syndrom sztokholmski”.

  Zobacz także  


Reżyserem serialu „Clark” został Jonas Åkerlund. Odpowiada on również za scenariusz, który napsize wraz z Fredrikiem Agetoftem i Peterem Arrheniusem. Serial zostanie wyprodukowany przez Scandinavian Content Group, a producentami wykonawczymi będą Hans Engholm, Jonas Åkerlund oraz Bill Skarsgård.

Ponownie w roli mordercy

Wiadomo już, że w rolę Clarka Olofssona wcieli się Bill Skarsgård, który zasłynął przede wszystkim swoim niedawnym występem w filmie „To”, w którym zagrał mrocznego Pennywise’a. Jego kreacja aktorska w ekranizacji słynnej powieści Stephena Kinga przeszła najśmielsze oczekiwania fanów. Nie da się ukryć, że aktor świetnie odnajduje się w rolach psychopatycznych i bezwzględnych morderców. W rozmowie z portalem Deadline Skarsgård wyznał, że podchodzi do nowej produkcji z wielkim entuzjazmem:

Czy nam się to podoba, czy nie - Clark jest jedną z najbardziej fascynujących i barwnych osób w historii Szwecji. Podejmuję się tego wyzwania z mieszanką ekscytacji i przerażenia. Myślę jednak, że z Jonasem i Netflixem na pokładzie, możemy opowiedzieć przełomową historię, z tempem i poziomem szaleństwa, jakiego nie widziała jeszcze telewizja.

Dla fanów aktora mamy dobrą wiadomość - Skarsgård niebawem wystąpi także w innym projekcie Netflixa. Otrzymał bowiem angaż w filmie „The Devil All The Time”, w którym pewnie po raz kolejny pokaże swoje mroczne oblicze.


Wszystko na temat:

Bill Skarsgård Aktorzy Seriale Netflix filmy, seriale, nowości Gwiazdy Wszystkie tagiKomentarze: