Czeka ich kilkuletnia dyskwalifikacja

Biegacze narciarscy zawieszeni za doping! Wśród nich jest medalista mistrzostw świata

Międzynarodowa Federacja Narciarska zawiesiła właśnie cztery osoby za naruszenie przepisów antydopingowych. Zawieszeni zostali trzej biegacze: estońscy zawodnicy Karel Tammajerv i Andreas Veerpalu oraz kazachski zawodnik i medalista mistrzostw świata, Aleksiej Połotoranin. To samo spotkało estońskiego trenera, Matiego Alavera, któremu zarzuca się zachęcanie i namawianie do korzystania z dopingu. FIS nałożył na wszystkich karę zawieszenia na okres czterech lat. To może być koniec kariery brązowego medalisty mistrzostw świata Połotoranina, który w 2020 roku skończy już 33 lata.

italybyevents.com

Zawieszeni sportowcy mają teraz 21 dni na odwołanie się do Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie. Na razie nie skorzystali jeszcze z prawa do składania zeznań.

Afera dopingowa

Już wcześniej słychać było o dopingu stosowanym przez biegaczy podczas pucharu mistrzostw świata w Seefeld. Wśród sportowców, którzy korzystali z dopingu, znajdowali się reprezentanci Austrii - Dominik Baldauf i Max Hauke. Mieli oni stosować przetaczanie krwi od blisko trzech lat. W efekcie, zostali oni wykluczeni z brania udziału w zawodach aż do 2023 roku. Anulowano im także wyniki, które osiągnęli od 1 kwietnia 2016 roku.Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO