×

Wyszukaj artykuł

Dlaczego to zrobił?

Atak 18-letniego nożownika w Jaworznie – rzucił się na własną matkę i babcię

Redakcja Pinbook | 25-11-2019 | skomentuj

Atak 18-letniego nożownika w Jaworznie – rzucił się na własną matkę i babcię

Fotografia poglądowa

OceńW sobotę, w jednym z mieszkań w Jaworznie, miał miejsce brutalny atak. Osiemnastoletni chłopak zupełnie bez powodu wziął nóż i rzucił się na własną rodzinę, zadając rany 12-letniemu bratu, 45-letniej matce, oraz 78-letniej babci. Cała trójka z obrażeniami trafiła do szpitala, jednak ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Z kolei aresztowanemu już 18-latkowi pobrano krew w celu stwierdzenia, czy w czasie swojego aktu agresji był pod wpływem środków odurzających.

  Zobacz także  


Wiadomo już, że nastolatek miał jeden promil alkoholu we krwi.

Niewyjaśnione zachowanie

W sobotę, około godziny 17.30, nastolatek z zupełnie niejasnych przyczyn przy pomocy noża zaatakował swoją rodzinę. Bez opamiętania zaczął zadawać ciosy przerażonym matce, babci oraz młodszemu bratu. Nie wiadomo, czy ta historia nie miała by bardziej tragicznego zakończenia, gdyby nie szybka interwencja jego ojca i dziadka, którzy przebywali w pokoju obok i słysząc krzyki natychmiast podjęli działanie. Wspólnymi siłami obezwładnili oni 18-letniego napastnika, po czym wezwali policję. Według relacji policjantów, chłopak w czasie zatrzymania był w stanie silnego pobudzenia i był z nim bardzo ograniczony kontakt.

  Zobacz także  


Usłyszy zarzuty?

Po przeprowadzeniu wstępnych testów stwierdzono, że nastolatek miał w wydychanym powietrzu około jednego promila alkoholu. Podejrzewa się jednak, że mógł być również pod wpływem innych substancji. Dalsze testy toksykologiczne pokażą, jak było naprawdę. Nawet jeśli się okaże, że nastolatek działał pod wpływem narkotyków, może on usłyszeć zarzut potrójnego usiłowania zabójstwa. Według polskiego prawa, tego rodzaju działanie pod wpływem środków odurzających nie zwalnia z odpowiedzialności karnej.

Wszystko na temat:

Jaworzno Nożownik Policja Prokuratura Przemoc Narkotyki Wszystkie tagiKomentarze: