× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Australia płonie

Aresztowano nastolatka podejrzanego o podpalenie

Redakcja Pinbook | 14-11-2019 | skomentuj

Aresztowano nastolatka podejrzanego o podpalenie

Fotografia poglądowa

Oceń


Wschodnie wybrzeży Australii jest od kilku dni niemym świadkiem ogromnych pożarów, które ciągle się rozprzestrzeniają. Ogień trawi drzewa, rośliny, budynki mieszkalne i elementy infrastruktury. Ogień pochłonął już 4 życia – jedną z ofiar jest 58-letni mężczyzna z Kempsey w stanie Nowa Południowa Walia. Nic nie wskazuje na szybkie rozwiązanie problemu, z którym Australia boryka się niemal od tygodnia. 

  Zobacz także  


Łącznie w stanach Queensland i Nowa Południowa Walia trwa teraz blisko 150 pożarów. Miejscowe władze wydały ostrzeżenia i wprowadziły stan wyjątkowy. Mieszkańcy są namawiani do ewakuacji z niebezpiecznych regionów.

16-latek winny podpaleniom?

Policjanci z Queensland zdecydowali się na aresztowanie 16-latka. Nastolatek podejrzewany jest o zaprószenie ognia, który później rozprzestrzenił się po sporym obszarze. Na razie nie został on jednak oficjalnie oskarżony. Sytuacja w Australii staje się dramatyczna – z ogniem walczy już ponad 20 tysięcy strażaków. Ich skuteczność obniża pogoda – gorące i wietrzne lato. 

Wszystko na temat:

Wiadomości Australia Pożar Podpalenie Wszystkie tagiDodaj komentarz