×

Wyszukaj artykuł

Kolejna ekranizacja słynnej powieści

„Anna Karenina” - rosyjski serial zastąpi „Stulecie Winnych”. Kiedy premiera?

Redakcja Pinbook | 06-06-2020 | skomentuj

„Anna Karenina” - rosyjski serial zastąpi „Stulecie Winnych”. Kiedy premiera?

"Anna Karenina"/Materiały promocyjne

OceńNiebawem w ramówce stacji TVP1 pojawi się rosyjski serial „Anna Karenina”. Zastąpi on cieszący się sporą popularnością serial „Stulecie Winnych”, którego ostatni odcinek pojawił się na antenie Telewizji Polskiej w niedzielę, 31 maja tego roku. Jest to rosyjski serial kostiumowy, który powstał na kanwie słynnej powieści Lwa Tołstoja oraz opowiadania Wikientija Wieriesajewa zatytułowanego „Na wojnie japońskiej”. Akcja serialu rozpoczyna się w 1904 roku, w szpitalu wojskowym znajdującym się na terenie Mandżurii. W rolach głównych występują między innymi: Maksim Matveev, Elizaveta Boyarskaya, Vitaliy Kishchenko oraz Kirill Grebenshchikov.

  Zobacz także  


Serial jest jedną z wielu ekranizacji słynnej powieści Tołstoja. Jedną z głośniejszych był film „Anna Karenina" z udziałem Keiry Knightley. Premiera dwóch pierwszych odcinków serialu odbędzie się na antenie TVP1 w najbliższą niedzielę, 7 czerwca, o godzinie 20:20.

Co się wydarzy w pierwszych odcinkach?

Jednym z rannych przebywających w mandżurskim szpitalu jest hrabia Aleksiej Wroński. Na miejscu spotka Siergieja Karenina, który będzie chciał się dowiedzieć od niego czegoś więcej o własnej matce, a także poznać prawdę o powodach jej samobójstwa. Wroński po trzydziestu latach powróci więc wspomnieniami do Anny Kareniny i przypomni sobie, że w przeszłości był w niej szaleńczo zakochany. Zdradzi Siergiejowi, że to jego matka podjęła decyzję o odejściu od swojego męża, nie zważając zupełnie na to, że wywoła prawdziwy skandal. Wskutek opowieści arystokraty Siergiej Karenin uzna, że przyczynił się on w dużej mierze do rozpadu małżeństwa jego rodziców oraz późniejszej tragicznej śmierci jego matki, która nie była w stanie znieść krążących na jej temat plotek.

Jeśli lubicie seriale kostiumowe, polecamy obejrzeć także „Śluby panieńskie” z Borysem Szycem i Danielem Olbrychskim w rolach głównych. Zachęcamy również do zapoznania się z filmami „Przeminęło z wiatrem” i „Złodzieje rowerów”.


Wszystko na temat:

Seriale TVP1 TVP Premiera Stulecie Winnych Wszystkie tagiKomentarze: