×

Wyszukaj artykuł


Czas na "American dream"?

Andrzej Duda ogłosił, że wizy do USA będą zniesione już w listopadzie!

Redakcja Pinbook | 06-11-2019 | skomentuj

Andrzej Duda ogłosił, że wizy do USA będą zniesione już w listopadzie!

AKPA

Oceń


Andrzej Duda właśnie wygłosił oświadczenie, w którym pochwalił się tym, że wizy do USA zostaną zniesione jeszcze w listopadzie. To dużo wcześniej niż zakładano – wszystko bowiem rozstrzygnie się w tym miesiącu i bardzo prawdopodobne, że stanie się to 11 listopada. Oznacza to, że podróż turystyczna i biznesowa do Stanów Zjednoczonych na maksymalnie 90 dni będzie możliwa już niebawem. Prezydent zaznaczył, że bardzo liczy na to, że ta wiadomość maksymalnie ucieszy Polaków.

  Zobacz także  


Ambasadorka USA w Polsce – Georgette Mosbacher – podkreśla, że prezydent USA jest bardzo podekscytowany perspektywą ogłoszenia informacji o zniesieniu wiz.

Co powiedział Andrzej Duda?

W oficjalnym ogłoszeniu Duda nie krył radości tym, co już wie:

Postanowiliśmy ogłosić bardzo ważną i radosną wiadomość. Pani ambasador Georgette Mosbacher poinformowała mnie, że dziś w Waszyngtonie zostanie ogłoszony komunikat, zgodnie z którym Polska została przyjęta do programu bezwizowego

Sama Georgette Mosbacher wykorzystała tę sytuację do „wbicia szpilki” poprzednikom Trumpa, którzy obiecywali Polsce wejście do ruchu bezwizowego, ale nie spełnili swojej obietnicy. Mówiła dokładnie o George’u Bushu i Baracku Obamie. Podkreśliła także, że cały proces wprowadzenia Polski do ruchu bezwizowego był bardzo skomplikowany, ale wszyscy dzielnie nad tym pracowali.

Przypominamy, że już od 30 września tego roku wiedzieliśmy o tym, że USA i Polska dopełniły wszelkich warunków, które niezbędne były do udziału w programie Visa Waiver.

Warto jednak pamiętać o jednej rzeczy: ostatnią i nieodwołalną decyzję o możliwości lub zakazie wjazdu do USA podejmuje urzędnik imigracyjny na lotnisku. Jeśli nie będzie od niego zgody na wjazd do kraju – pozostaje powrót do Polski najbliższym samolotem.

Wszystko na temat:

Andrzej Duda USA Polska Polityka Politycy Wszystkie tagiDodaj komentarz