Ktoś ją wyjaśni?

Allen v. Farrow - HBO sprawdza głośną sprawę Allena i jego córki

Materiały promocyjne serialu

Na HBO niebawem pojawi się nowy, czteroczęściowy serial dokumentalny, który ma skupić się wokół niezwykle głośnego skandalu wokół Woody'ego Allena, który wybuchł niemalże 30 lat temu, a który nadal nie doczekał się żadnego rozwiązania. Czy dzięki temu dokumentowi, który niebawem pojawi się na platformie, cokolwiek się ruszy? 

Allen v. Farrow - zapowiedź serialu 

W 1992 roku po raz pierwszy pojawiły się oskarżenia przeciwko Woody'emu Allenowi. Został on oskarżony o molestowanie swojej przybranej córki Dylan Farrow. Dziewczynka miała wtedy wówczas 7 lat. Mimo to kariera reżysera rozwijała się w najlepsze - reżyser otrzymywał wiele nagród i pojawiał się na najróżniejszych festiwalach. 

W 2014 roku sprawa ponownie wypłynęła, kiedy, dorosła już, Dylan Farrow, skierowała do "New York Times" list otwarty w sprawie reżysera i opisała tam, bardzo dokładnie, swoje oskarżenia. Reżyser nie poniósł jednak żadnych, nawet najmniejszych, konsekwencji i dalej kręcił swoje filmy z wielkimi nazwiskami. 

Dlatego właśnie wybitni dokumentaliści - Kirby Dick i Amy Ziering - postanowili stworzyć serial w oparciu o tę sprawę, aby zastanowić się, dlaczego ta sprawa została tak zbagatelizowana. Przyjrzą się bliżej jakie dowody niewinności ma reżyser, a jakie dowody oskarżeń ma domniemana ofiara. 

Dokument będzie miał cztery części i będzie analizował trwającą od wielu lat sprawę. Twórcy postanowili zbadać co tak naprawdę działo się za zamkniętymi drzwiami, mają prześledzić prywatny kontekst historii, sprawdzić dokumenty sądowe oraz prywatne nagrania i zapisy rozmów skłóconych małżonków, a także przyjrzeć się późniejszym kontrowersjom związanym z reżyserem i jego romansem z inną adoptowaną córką Farrow - Soon-Yi.

Serial to oryginalna produkcja HBO i na platformę HBO Max trafi już 21 lutego 2021 roku. W Polsce z kolei pierwszy z czterech odcinków zostanie zaprezentowany 22 lutego 2021 roku, zarówno w telewizji, jak i na platformie HBO GO. 
Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO