× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Alert hydrologiczny IMiGW. Burzowa prognoza pogody na najbliższe dni.

Redakcja Pinbook | 14-05-2019 | skomentuj

Alert hydrologiczny IMiGW. Burzowa prognoza pogody na najbliższe dni.

unsplash.com

Oceń


Intensywne opady deszczu, a miejscami również burze

- przed tymi zjawiskami ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, ogłaszając ostrzeżenia meteorologiczne. Obowiązują też alerty hydrologiczne w trzech województwach. Opolskie, Lubelskie i Małopolskie – to tam obowiązuje 1 stopień zagrożenia hydrologicznego.

  Zobacz także  


 „Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.” - czytamy na stronie IMiGW.

  Zobacz także  


Jak podkreślają synoptycy, Polska znajduje się obecnie w obszarze obniżonego ciśnienia, a nad krajem przemieszczają się fronty atmosferyczne. Sprzyja to powstawaniu intensywnych zjawisk pogodowych jak burze z piorunami. W ciągu kilku dni odnotowano spadek średniej temperatury w Polsce o ok 6 stopni. Tak dynamiczne zmiany pogody mogą zaskoczyć na wiele sposobów, a ich przewidywalność jest ograniczona. W najbliższym tygodniu zalecamy zwrócenie szczególnej uwagi na komunikaty pogodowe.
Wszystko na temat: