×

Wyszukaj artykuł

Futurystyczna wizja

Akon zbuduje własne miasto!

Redakcja Pinbook | 20-01-2020 | skomentuj

Akon zbuduje własne miasto!

instagram.com/akon

OceńAkon, który niegdyś podbijał światowe listy przebojów, obecnie zalicza się do już nieco zapomnianych gwiazd muzyki z gatunku hip-hop oraz pop. Nie zmienia to jednak faktu, że piosenkarz może poszczycić się  ogromnym majątkiem, z którego właśnie postanowił skorzystać w dość nietypowym celu. Gwiazdor postanowił bowiem zbudować własne miasto. Okazuje się, że podpisał on 13 stycznia umowę z prezydentem Senegalu, na mocy której oficjalnie powstało miasto Akon City.

  Zobacz także  


Miasto Akona powstaje obecnie w okolicach Międzynarodowego Lotniska im. Blaise’a Diagnego w Senegalu. Przeznaczono na nie powierzchnię dwóch tysięcy akrów.

Miasto przyszłości?

Akon swój pomysł oparł na wizji miasta Wakanda z filmu, pt. „Czarna Pantera". Nowe miasto ma funkcjonować dzięki korzystaniu ze źródeł odnawialnych. W Akon City będzie można płacić z kolei jedynie tamtejszą kryptowalutą, noszącą nazwę Akoinów. Piosenkarz twierdzi, że Akon City przyczyni się do rozwoju gospodarki Senegalu, która znajduje się obecnie w nie najlepszej kondycji. Budowę miasta zaplanowano na okres najbliższych dziesięciu lat. Na Instagramie Akon pochwalił się zdjęciem ze sfinalizowania umowy z prezydentem Senegalu, Macky Sallem:

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Just finalized the agreement for AKON CITY in Senegal. Looking forward to hosting you there in the future

Post udostępniony przez AKON (@akon)


Wszystko na temat:

Akon Gwiazdy Senegal Instagram Wszystkie tagiKomentarze: