×

Wyszukaj artykuł


Rozrywa serce...

30-latek ożenił się z 8-latką. Nie oszczędził jej - pochowali ją po nocy poślubnej...

Redakcja Pinbook | 21-10-2019 | skomentuj

30-latek ożenił się z 8-latką. Nie oszczędził jej - pochowali ją po nocy poślubnej...

Zdjęcie poglądowe*

Oceń


W krajach arabskich istnieje możliwość poślubienia bardzo młodej kobiety, a czasami nawet dziewczynki, przez dużo starszego mężczyznę. Wszystkie takie sytuacje są na porządku dziennym i tam – nie dziwią już nikogo. Nas nieustannie bulwersują, szokują i zaskakują. Ta sytuacja, która wydarzyła się na jednej z afgańskich prowincji jest tragiczna. 30-letni mężczyzna nie oszczędził 8-latki, która została jego żoną. Podczas ich nocy poślubnej nie okazał jej nawet najmniejszego cienia litości. To okropne wydarzenie wstrząsnęło mediami.

  Zobacz także  


Ciężko zrozumieć jak w XXI wieku mogą dziać się takie rzeczy. Ludzie z Zachodu czasami aż nie wierzą, że takie rzeczy dzieją się dzieciom – dziewczynkom – w krajach Bliskiego Wschodu. Ta sytuacja jest jeszcze bardziej bulwersująca niż inne.

Sprzedał córkę na pewną śmierć

Khash Rod w Afganistanie, w prowincji Nimruz. Sprawa dotyczy dorosłego, 30-letniego lokalnego bogacza i mułły, który wykazał się okrucieństwem, na jakie niewielu stać. Mężczyzna wybrał sobie na swoją kolejną żonę małą 8-latkę. Dziewczynka była jedną z kilku córek mieszkańca z okolicznej wsi. Prawdopodobnie ojciec sprzedał ją mężczyźnie – być może miał u niego dług, którego nie mógł spłacić w żaden inny sposób.
To, na co skazał ją ojciec, jest bulwersujące. Dogadali cenę i lokalny bogacz zabrał ze sobą dziewczynkę. W końcu została ona żoną 30-letniego mułły.

Potem doszło do tragedii

Niektórzy mężowie okazują „łaskę” i postanawiają oszczędzić swoje małoletnie żony. Zupełnym przeciwieństwem był właśnie ten mułła i bogacz, który poślubił 8-latkę. Dla niego skonsumowanie związku z tak młodą dziewczynką było najwidoczniej głównym celem. Potraktował ją w tak bestialski sposób, że trudno znaleźć na to jakiekolwiek słowa…

  Zobacz także  


W noc po ceremonii 30-latek próbował uprawiać z dziewczynką seks, ale ta nie była w żaden sposób gotowa – ani psychicznie, ani fizycznie. Kiedy zobaczył, że nic z tego nie będzie – narosła w nim frustracja i złość. Wtedy posunął się do rozcięcia nożem pochwy dziewczynki i zgwałceniem jej. Dziewczynka została pozostawiona na pewną śmierć – wykrwawiła się i po kilku godzinach zmarła. Czy 30-latek chociaż przez chwilę pochylił się nad tragedią? Absolutnie nie. Kazał kobietom z wioski posprzątać bałagan i na następny dzień dziewczynka pochowana została na lokalnym cmentarzu.
Jedyne o czym myślał mułła to to, czy nie wpłynie to na jego reputację.

O całym zdarzeniu poinformował korespondent wojenny – Mustafa Kazemi. Relacja potwierdzona została przez lekarzy ze szpitala w mieście Zaranj. Niestety, z zaistniałą sytuacją niewiele da się zrobić. Mężczyźni ukrywają swoje występki pod tradycją i islamskim prawem. Aktywiści walcza, aby interesowała się tym policja. Na nieszczęście wszystkich małoletnich dziewczynek – na razie nie widać powidoków na zmiany.

Wszystko na temat:

Masakra Dziecko Śmierć Szokujące historie Bliski Wschód Afganistan Wszystkie tagiKomentarze: