×

Wyszukaj artykuł

Zabiła je

18-latka, która wychłodziła swoje dziecko na śmierć, została skazana

Redakcja Pinbook | 30-10-2019 | skomentuj

18-latka, która wychłodziła swoje dziecko na śmierć, została skazana

Fotografia poglądowa

Oceń18-letnia Małgorzata G., która w styczniu zamordowała własne dziecko, właśnie została skazana na rok więzienia. W zimną, zimową noc wyniosła swoje dziecko do lasu zaraz po tym, jak urodziła je w łazience. Noworodek zmarł z wyziębienia.

  Zobacz także  


Wyrok nie jest jeszcze prawomocny

Okoliczności

Dzieciobójstwo miało miejsce w jednej z wsi na Dolnym Śląsku. Małgorzata G. ukrywała swoją ciażę przed znajomymi i rodziną. Gdy zaczęła rodzić, schowała się w łazience własnego rodzinnego domu. Po samodzielnym porodzie postanowiła zanieść dziecko do lasu i zostawić je na pastwę niskich temperatur. Po pewnym czasie wróciła do swojego i już martwego dziecka, po czym ukryła maleńkie ciało w szafie.

  Zobacz także  


Wystarczyło badanie lekarskie

Przestępstwo nastolatki wyszło na jaw, gdy przechodziła rutynowe badania lekarskie. Lekarz od razu zauważył, że rodziła niedawno dziecko. Gdy zaczęto o to pytać Małgorzatę G., ta w końcu przyznała się do winy.

Małgorzata G. została uznana za winną dzieciobójstwa i skazana na rok pozbawienia wolności. Tak niska kara jest efektem orzeczenia psychiatrów o jej chwilowej niepoczytalności wywołanej szokiem poporodowym. W trakcie popełniania morderstwa nie była w pełni świadoma tego, co czyni.

Wszystko na temat:

Morderstwo Dziecko Dzieciobójstwo Dolny Śląsk Wszystkie tagiKomentarze: