10 tys. kroków do bycia fit. Czy aby na pewno?

Okazuje się, że nie trzeba stawać się sportowcem, żeby zacząć dbać o swoją sylwetkę i zdrowie. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, żeby dziennie wykonywać 10 tys. kroków. Ma to poprawić jakość naszego zdrowia i kondycji. Dla większości osób wydaje się to bardzo dużo i nie robią nawet połowy tej normy. Jest to spowodowane obecnym siedzącym trybem życia do którego łatwo się przyzwyczailiśmy.
Przyjmuje się, że krok ma długość od około 60 do 80 cm, a więc każdego dnia powinniśmy przejść dystans około 6 do 8 km. Wychodzi na to, że wystarczy wyjść na godzinny spacer, aby wyrobić 10 tys. kroków. Dla większości z nas ciężko znaleźć czas na godzinny spacer, ale warto podkreślić, że nie musi on trwać aż tyle. Każda codzienna czynność dodaje nam kroki, jak na przykład wyjście do sklepu na zakupy.

Jak mierzyć kroki?

Jest kilka opcji, jedną z najpopularniejszych jest mierzenie kroków poprzez sportową opaskę. Koszty zakupu nie są drogie, dobrą opaskę można nabyć w cenie już od 100 złotych. Jeżeli jednak nie jesteśmy zainteresowani kupnem tego gadżetu to możemy korzystać z własnego telefonu! Wystarczy wgrać aplikacje, która liczy nam kroki. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nalicza ona ruch wykonywany telefonem, przez co pomiar może być niezbyt dokładny. Nie zawsze wyczuje ruch przez co będziemy mieć naliczone mniej kroków niż zrobiliśmy.

plakat

Czy dla wszystkich jest taka sama norma?

Otóż nie dla wszystkich norma 10 tys. kroków jest odpowiednia. Przede wszystkim bierze się pod uwagę nasze zdrowie. Dla niektórych taka granica może być za duża, a dla innych nawet za mała. Dlatego warto wyznaczyć sobie własne cele, zamiast liczenia kroków można na przykład postanowić sobie, że codziennie będzie się wychodzić na półgodzinny spacer. Najważniejsze jest to, aby w naszym życiu była jakaś aktywność fizyczna, a chodzenie jest jedną z nich. Spacer może nam dać wiele korzyści, tj. wzmocnienie mięśni całego ciała, dotlenienie organizmu, obniżymy poziom cholesterolu i pozwolimy naszemu umysłowi odpocząć. Nie dość, że poprawimy swoją kondycje to dodatkowo zyskamy lepsze samopoczucie. Czego chcieć więcej?
Należy też pamiętać, że sam spacer nie sprawi, że będziemy mieć idealną sylwetkę. Odpowiednio zdrowa dieta, pozbawiona fast-food’ów i słodyczy pomoże nam osiągnąć cel.

Sprawdź także: Jakie błędy robimy po treningu?
Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO