× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Życie po śmierci istnieje! - najnowsze odkrycie

Redakcja Pinbook | 18-06-2019 | skomentuj

Życie po śmierci istnieje! - najnowsze odkrycie

zeenews.india.com youtube.com

Oceń


Pytania natury egzystencjalnej dręczą ludzi niemal od początku naszego istnienia. Każdy z nas przynajmniej raz zastanawiał się nad życiem po śmierci. Odpowiedzią dla wielu jest wiara. Niezależnie od wyznania zakłada ona bardzo często możliwość zachowania swojej świadomości po obumarciu ciała. Chrześcijanie wierzą w niebo i piekło – to pierwsze jest nagrodą za moralne życie, to drugie karą dla grzeszników. Czy jednak oba te miejsca istnieją? Okazuje się, że brak na to konkretnych dowodów, a życie po śmierci stało się tematem oscylującym na granicy wiary i nauki. 

  Zobacz także  


Niebo, piekło i czyściec – czy istnieją naprawdę?

Naukowcy są zgodni w swoich tezach – według nich w naszym wszechświecie nie istnieje niebo i piekło. Czy oznacza to, że po śmierci czeka nas pustka i stan zbliżony do tego przed naszymi urodzinami? Niekoniecznie. Najnowsze odkrycia naukowe zakładają jednak istnienie wszechświatów równoległych. Być może to właśnie one są odpowiednikiem biblijnych opisów i miejscem naszego bytu po śmierci. Nie ma na to żadnych dowodów, jednak niektórzy naukowcy wysnuli tezę, według której nieśmiertelna dusza człowieka przenosi się po jego śmierci do innego wymiaru. Teoria zakłada iluzoryczność materii, która nas otacza. To co widzimy ma być złudzeniem, które różni się w zależności od naszych doświadczeń, interakcji i obserwacji. 

  Zobacz także  


Życie po śmierci istnieje? Najnowsze odkrycie naukowców

Grupa naukowców prowadziła badania dotyczące świadomości. Wnioski płynące z ich działalności są naprawdę szokujące. Twierdzą oni, że umiera jedynie ciało człowieka. Jego nieśmiertelna dusza (świadomość) zachowana jest w informacjach kwantowych, które istnieją nawet po zupełnym rozłożeniu się ciała. Być może informacja zapisana w taki sposób może istnieć wiecznie – właśnie jako nieśmiertelna dusza. Zasady mechaniki kwantowej potwierdzają taką możliwość. Co ciekawe, naukowcy badający świadomość zgadzają się z tezą, że wszechświat, który obserwujemy jest jedynie wynikiem naszej percepcji – po śmierci zaś czeka nas nieskończoność.
Wszystko na temat: