× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Wszystko co musisz wiedzieć o depilacji laserowej.

Redakcja Pinbook | 28-03-2019 | skomentuj

Wszystko co musisz wiedzieć o depilacji laserowej.

Oceń


Depilacja laserowa polega na usunięciu owłosienia z danych partii ciała za pomocą specjalnego lasera. Jest szczególnie polecana osobom z tendencją do wrastania włosków i stanów zapalnych po depilacji. Poniżej można dowiedzieć się tym, czym jest depilacja, ile kosztuje, czy jest bolesna oraz jakie są przeciwwskazania.

  Zobacz także  


1. Kiedy depilacja laserowa nie jest możliwa?

    • Kiedy nasza skóra jest opalona
    • Kiedy przyjmujemy leki światłouczulające
    • Kiedy jesteśmy w ciąży
    • Kiedy przechodzimy infekcje wirusowe i bakteryjne
    • W przypadku chorowania na nowotwór, a po jego wyleczeniu – tylko po konsultacji z lekarzem
    • Podczas stosowania bronzerów, samoopalaczy
    • Kiedy mamy włosy rude, blond lub siwe w miejscach, które mają być depilowane

2. Jak przygotować się do zabiegu?

Należy skonsultować się w tej sprawie z lekarzem, który taki zabieg będzie przeprowadzał. On dokładnie udzieli nam wszystkich wskazówek, których należy przestrzegać, żeby mogło dojść do terapii laserowej. W innym przypadku, nie zakwalifikujemy się do zabiegu. Np. należy pamiętać, aby zaprzestać samodzielnej depilacji miejsca już miesiąc przed pierwszą wizytą na laserową depilację.
Dodatkowo wszystko uwarunkowane jest różnymi czynnikami takimi jak kolor włosów, ich jakość, a także zdrowie ogólne. Każdy przypadek musi być rozpatrywany indywidualnie.

3. Przebieg zabiegu

Kiedy pojawiamy się pierwszy raz na umówionej wizycie, otrzymujemy krótką ankietę, którą należy wypełnić. Dzięki temu osoba wykonująca zabieg dostaje wszelkie informacje o przebytych chorobach czy zażywanych lekach. Następnie robiona jest próba – jednorazowo „strzela się” laserem, ażeby sprawdzić jak dany rodzaj skóry na nią reaguje. Jeśli wszystko jest w porządku – przystępuje się do zabiegu depilacji.

Wygląda to mniej więcej tak, że osoba, która wykonuje zabieg, używa lasera, którego światło jest pochłaniania przez melaninę, która znajduje się w mieszku włosowym. Melanina odbiera tę energię,  czego w konsekwencji włos ulega zniszczeniu, a z nim cały mieszek.
Zabieg nie jest jednorazowy, ponieważ żaden włos nie rośnie jednocześnie. Najczęściej wykonuje się go co jakiś czas, najczęściej co miesiąc, a takich sesji, w zależności od tego, jak reagują włosy wykonuje się do 10 razy. Potem włosy stają się za jasne, więc praktycznie niemożliwe jest ich usunięcie. Nie gwarantuje to też 100% pozbycia się włosów, ale rosną one znacznie wolniej i w dodatku, jak znajdowało się w tekście wcześniej, są jaśniejsze.

  Zobacz także  


4. Co po zabiegu?

Po zabiegu również należy pewnych rzeczy unikać. Nie należy brać długich, gorących kąpieli, wykonywać peelignów i kosmetyków na bazie alkoholu, a także do kilku tygodni jest całkowity zakaz opalania się. Całe szczęście takie obostrzenia dotyczą zaledwie kilku dni, ponieważ później obrzęk i zaczerwienienie po zabiegu znika.

5. Jaki jest koszt depilacji laserowej?

Oczywiście zależy on od miejsca w którym będziemy wykonywać depilację oraz salonu, na który się zdecydujemy. Najdroższy zabieg to przeważnie nogi, ponieważ jest to największa powierzchnia. Koszta tego miejsca to kwoty do 600 zł, okolice bikini do 400 zł, wąsik do 150 zł, a pachy – około 200 zł. Można jednak wybrać takie miejsce, gdzie wszystko można wykupić w pakiecie, który daje trochę mniejsze koszta.

6. Czy zabieg boli?

Wszystko jest tutaj indywidualne. Tak naprawdę niektórzy mają mniejszy próg bólu od innych. Ale to zależy także od karnacji oraz koloru włosów, które mają być depilowane.

Mamy nadzieję, że tym artykułem rozwialiśmy pewne wątpliwości. Generalnie w kwestii depilacji laserowej – jesteśmy na TAK.
Wszystko na temat: