× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


5 sposobów na walkę z przeziębieniem

Redakcja Pinbook | 05-04-2019 | skomentuj

5 sposobów na walkę z przeziębieniem

Oceń


Tegoroczny przełom marcowo - kwietniowy zaskakiwał nas nagłymi zmianami nastrojów. Kilka bezchmurnych i ciepłych dni, po których następował zwrot o 180 stopni. Deszcze, wiatry i niekiedy śnieg i grad przypominały o kończącej się zimie w całej Polsce. Efektem tych wahań pogodowych, jak niemal co roku nastał okres masowych przeziębień. Mówi się, że katar leczony trwa 7 dni, a nieleczony 7, więc wielu z nas ma, można rzec, bierny stosunek do tego typu zachorowań. Co zrobić kiedy przeziębienie da się nam jednak we znaki i chcielibyśmy chociaż złagodzić jego objawy? Prezentujemy pięć naszym zdaniem najlepszych domowych sposobów na poprawienie swojego samopoczucia na czas choroby:

  Zobacz także  


1. Krótkotrwałe przyjmowanie zwiększonych dawek witaminy C.

Znajdziemy jej mnóstwo w wszech dostępnych cytrynach. Sok z nich dodajemy do ciepłej herbaty, wody z miodem i nie tylko. Mówimy tutaj raczej o proporcjach rzędu sok z połowy cytryny na jedną szklankę herbaty lub większych. Kilka kropel do dwóch herbat dziennie nie przyniesie nam pożądanego efektu.

2. Inhalacje.

Wykonujemy je w bardzo prosty sposób. Gotujemy w garnku wodę z liśćmi szałwii, solą lub miętą. Opary tego naparu (oczywiście po zdjęciu z kuchenki) wdychamy głęboko nosem, jednocześnie przykrywając się ręcznikiem. Tworzymy swego rodzaju małą saunę, która pomoże oczyścić nasze drogi oddechowe.

  Zobacz także  


3. Dodatkowa para skarpet, ciepły szalik, czapka i rękawiczki.

Noszenie ich to najprostszy sposób, żeby zapobiec ponownemu wychłodzeniu organizmu, w konsekwencji osłabienia i pogorszenia naszego stanu. Każdy o tym wie, nie każdy stosuje. Czasem jednak lepiej przecierpieć kilka dni i powstrzymać się od biegania w krótkich spodenkach kiedy zobaczymy temperaturę powyżej 10 stopni, aby następnego tygodnia nie przeznaczać na rekonwalescencję.

4. Płukanie gardła ciepłą wodą z solą.

Zabieg powtarzany kilka razy dziennie zahamuje rozwój bakterii w naszej jamie ustnej i gardle, a to już duży krok na drodze do zwalczenia infekcji całkowicie.

5. Ciepłe mleko z miodem, masłem i czosnkiem.

Takie połączenie w połączeniu z odpowiednią ilością snu da naszemu organizmowi energię potrzebną do zwalczania choroby. Sam czosnek wykazuje się działaniem bakteriobójczym, a więc jest to naturalny antybiotyk.
Wszystko na temat: